wtv.pl > Polityka > Donald Tusk ocenia wypowiedzi Morawieckiego i Suskiego o cenach podstawowych produktów: "Bardzo szczera deklaracja, polityczna deklaracja"
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:09

Donald Tusk ocenia wypowiedzi Morawieckiego i Suskiego o cenach podstawowych produktów: "Bardzo szczera deklaracja, polityczna deklaracja"

Donald Tusk
Andrzej Iwanczuk/Reporter - zdjęcie ilustracyjne

Donald Tusk podczas wystąpienia w Płońsku skomentował ostatnie wywiady przeprowadzane z Mateuszem Morawieckim i Markiem Suskim, podczas których pytano polityków o ceny podstawowych produktów.

Były premier przytoczył wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego na temat ceny chleba z 2007 r.

Cena chleba i masła

18 września Donald Tusk przemawiał do działaczy Platformy Obywatelskiej i jej zwolenników w Płońsku. Podczas wystąpienia, nawiązał do niesławnych wypowiedzi Mateusza Morawieckiego i Marka Suskiego na temat cen podstawowych produktów dostępnych w sklepach.

Przypomnijmy - w czasie Forum Ekonomicznego w Karpaczu dziennikarze "Faktu" pytali premiera, czy znana jest mu cena chleba. Szef rządu kluczył, twierdził, że zdarza mu się robić zakupy, ale odpowiedzi nie udzielił.

Niedługo później podczas wywiadu dla Radia Zet Marek Suski zapytany został o cenę kostki masła. Poseł PiS przyznał, że nie zwraca na to uwagi, ponieważ zakupy robi "zbiorczo".

- Nie każdy ma w głowie ceny podstawowych produktów, warto umieć sobie to powiedzieć i szybko się tego nauczyć - ocenił Donald Tusk.

"Nie będę wracał do bajek o Pinokio"

- Trudno się wierzy władzy, trudno mi uwierzyć premierowi, nie tylko dlatego, że znany jest z dużej wyobraźni, tutaj będę bardzo delikatny i nie będę wracał do bajek o Pinokio - mówił o Morawieckim Donald Tusk wywołując salwy śmiechu wśród zgromadzonych.

- Premier na pytanie o cenę chleba, wykonał niezwykłe piruety, byleby ominąć odpowiedź na to pytanie - kontynuował były szef Rady Europejskiej.

Tusk przypomniał słuchaczom swoje spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim podczas debaty w 2007 r. Miał wówczas zadać pytanie obecnemu prezesowi PiS, czy znana jest mu cena chleba, na które Kaczyński odpowiedzi nie udzielił.

- Niczego się nie nauczyli - konkludował pełniący obowiązki przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

Wypowiedź Marka Suskiego na temat ceny kostki masła ocenił jako "szczerą deklarację, polityczną deklarację, prosty komunikat, gdzie ta władza ma ludzi, ich podstawowe lęki, niepokoje".

- Jest jakaś taka reguła, że zawsze kiedy są oni pytani ceny chleba i z reguły to jest pod koniec ich rządów, to oni nie wiedzą ile ten chleb kosztuje, ale jest jeszcze ciekawsza reguła - zawsze kiedy oni rządzą, to jedną z konsekwencji jest to, że chleb bardzo drożeje - zakończył Donald Tusk.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl

Powiązane