wtv.pl > Polityka > Poznań. W poniedziałek protest przeciwko stanowi wyjątkowemu. "Nie zgadzamy się na propagandę strachu"
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:14

Poznań. W poniedziałek protest przeciwko stanowi wyjątkowemu. "Nie zgadzamy się na propagandę strachu"

protest policja
(zdjęcie ilustracyjne) Piotr Molecki/East News

Komitet Obrony Demokracji nagłaśnia protest przeciwko wprowadzeniu stanu wyjątkowego. Manifestacja odbędzie się w Poznaniu. "Nie ma naszej zgody na przemoc i bezprawie wobec ofiar konfliktów zbrojnych, które szukają w naszym kraju schronienia" – informują członkowie KOD.

Już 6 września ulicami Poznania przejdzie protest przeciwko wprowadzeniu stanu wyjątkowego na pasie granicznym przy granicy z Białorusią.

Data nie jest bynajmniej przypadkowa. W poniedziałek Sejm ma bowiem podjąć decyzję o podtrzymaniu rozporządzenia dotyczącego terenów przygranicznych.

Protest na ulicach Poznania

"Po raz pierwszy od czasu Stanu Wojennego władza w naszym kraju postanowiła radykalnie ograniczyć nasze prawa i wolności obywatelskie, sięgając do arsenału otwartej przemocy" – czytamy w opublikowanym w mediach społecznościowych opisie wydarzenia.

Zdaniem organizatorów protestu realnym celem działań rządu ma być "przepędzenie mediów oraz niezależnych obserwatorów z obszaru, na którym łamane są podstawowe prawa człowieka".

Podkreślono, że aktywiści nie wyrażają zgody na przemoc wobec szukających schronienia ofiar konfliktów zbrojnych.

Organizatorzy wspomnieli też "łamanie podstawowych praw zagwarantowanych w podpisanych przez Polskę konwencjach", których ma dopuszczać się rząd z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

"Propaganda strachu, paranoi i ksenofobii"

Protest ma ruszyć w poniedziałek o godzinie 19:00 na Placu Wolności w Poznaniu. Ruszy, by – jak zaznaczają organizatorzy – dać wyraz niezgody.

"Nie zgadzamy się na propagandę strachu, paranoi i ksenofobii" – zapewniają inicjatorzy poznańskiej manifestacji.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl