wtv.pl > Polska > Na Kaszubach odbywał się odstrzał dzików. Jeden z myśliwych postrzelił 14-latka
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:13

Na Kaszubach odbywał się odstrzał dzików. Jeden z myśliwych postrzelił 14-latka

kaszuby - myśliwy
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

W niedzielę w Załakowie na Kaszubach doszło do postrzelenia 14-letniego chłopca przez myśliwego. Nastolatek trafił do szpitala. Okoliczności zdarzenia badają policja i prokuratura.

Wypadek miał miejsce w niedzielny wieczór, 12 września, w miejscowości Załakowo w gminie Sierakowice.

Zgłoszenie o postrzeleniu 14-latka przez myśliwego wpłynęło do Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach tuż po godzinie 20:00 – poinformowało RMF FM.

Kaszuby. Chłopiec trafił do szpitala

Chłopiec został ranny w nogę. Konieczne okazało się zaangażowanie w akcję śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nastolatek trafił do szpitala.

Pracujący na miejscu mundurowi zabezpieczyli broń i amunicję należącą do myśliwego. Po przesłuchaniu mężczyzna został zwolniony do domu.

Szczegóły sprawy zostaną ustalone w trakcie śledztwa nadzorowanego przez prokuraturę. Lokalny portal kartuzy.naszemiasto.pl przekazał, że myśliwy miał tłumaczyć śledczym, że pomylił chłopca z dzikiem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Jak nieoficjalnie ustalili dziennikarze RMF FM, w niedzielę w Załakowie odbywał się legalny, zaplanowany wcześniej odstrzał zwierząt.

Konieczne będzie ustalenie, jak postrzelony chłopiec znalazł się na polu, na którym miało miejsce polowanie. Pewne jednak, że chłopiec nie miał szans w starciu z okiem myśliwego, gdy już znalazł się na muszce. Był prawdopodobnie nieświadomy, że znajduje się na terenie odstrzału, co wyłączyło czujność 14-latka.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: RMF FM, kaszuby.naszemiasto.pl, wtv.pl

Powiązane