wtv.pl > Polityka > Konferencja Adama Niedzielskiego. Minister zdrowia zapowiedział rozmowy z protestującymi oraz ogłosił powołanie nowego wiceministra
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:08

Konferencja Adama Niedzielskiego. Minister zdrowia zapowiedział rozmowy z protestującymi oraz ogłosił powołanie nowego wiceministra

Adam Niedzielski
Andrzej Iwanczuk/Reporter

Minister zdrowia ogłosił powołanie nowego wiceministra, który zająć ma się najpilniejszymi sprawami dotyczącymi resortu. Adam Niedzielski obiecał również przeprowadzenie rozmów z ratownikami medycznymi.

Podczas nieoczekiwanej konferencji poruszone zostały niezwykle ważne tematy.

Nowy wiceminister

Już na samym wstępie Adam Niedzielski ogłosił powołanie nowego wiceministra zdrowia, którym zostać ma Piotr Bromber, od 2018 r. sprawujący obowiązki Dyrektora Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Zapowiedziano, że zająć ma się on sprawami, które są fundamentalne dla poprawnego działania polskiej służby zdrowia. Po Niedzielskim głos zabrał sam nowo mianowany.

- Ochrona zdrowia to obszar, w którym duże emocje były zawsze. Tym emocjom towarzyszył brak zaufania - stwierdził Bromber - Chcemy to zaufanie odbudować - zapowiedział.

Ogłosił również chęć zwiększenia liczby miejsc na kierunkach lekarskich. Ponadto stwierdził, że kwestie finansowe w służbie zdrowia to sprawa bardzo ważna, ale jak stwierdził, "nie można sprowadzać tego dyskursu tylko do pieniędzy".

Niedzielski zwraca się do protestujących

Zdaniem ministra zdrowia, spełnienie postulatów osób manifestujących podczas protestów pracowników służby zdrowia to koszt ok. 100 mld zł. W związku z tym zapowiedział spotkanie z przedstawicielami komitetu protestacyjnego, które odbyć ma się 14 września.

Ogłosił także, że już we wtorek przystąpi do rozmów z ratownikami medycznymi. "Problemy rozwiązuje się przy stole, w dyskusji, a nie przez protesty" - orzekł.

Niedzielski stwierdził także, że samodzielnie poprowadzi dialog z protestującymi i na ten moment nie widzi potrzeby angażowania do rozmów premiera.

- Jest w tej chwili przestrzeń na dyskusję, jak zaprojektować ścieżkę wynagrodzeń w ramach dochodzenia do 7 % PKB - poinformował minister - Później rozmawiajmy, co możemy zrobić dalej - dodał.

Na koniec, pytany przez dziennikarzy przyznał, że możemy już mówić o panującej w Polsce czwartej fali koronawirusa oraz, że w tej sytuacji Ministerstwo Zdrowia będzie bacznie przyglądać się rozwojowi wydarzeń.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: tvn24.pl, wtv.pl

Powiązane