wtv.pl
Nieposiadająca maseczki kasjerka oddała klientce resztę "z covidem”.

(zdj. ilustr.) ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Kasjerka w markecie specjalnie chciała zarazić klientkę? Chuchnęła na wydawaną resztę i oddała ją "z covidem"

16 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Nieposiadająca maseczki kasjerka oddała klientce resztę "z covidem”. Wręczając należność kobiecie, która poprzednio zwróciła uwagę ekspedientce, że powinna zasłonić usta i nos, pracownica sklepu chuchnęła na wydawane pieniądze.

Przedłużająca się pandemia koronawirusa z wolna doprowadza do coraz większej polaryzacji społeczeństwa. Podczas gdy jedni apelują o solidarność w przestrzeganiu zaleceń sanitarnych, inni raz po raz przekonują, że wprowadzane obostrzenia są jedynie wymysłem rządzących.

Restrykcje przybierają tymczasem na sile. Decyzją Ministerstwa Zdrowia ostrzejszym lockdownem objęto kolejne województwa, a od 27 lutego zakazane jest zasłanianie ust i nosa przy pomocy przyłbic, szalików czy bandan.

Mimo rozpędzania się trzeciej fali epidemii przykłady lekceważenia obostrzeń może zaobserwować niemal codziennie. Osobliwym przypadkiem niestosowania się do zaleceń sanitarnych podzieliła się jedna z użytkowniczek Twittera.

Kasjerka postanowiła wydać resztę „z covidem”

Obowiązek noszenia maseczek obowiązuje wszystkie osoby przebywające w przestrzeni publicznej. Nakaz zakrywania nosa i ust dotyczy również sprzedawców w sklepach spożywczych, niezależnie od obecności bądź braku osłony z popularnej pleksi, czyli akrylowego szkła.

Według relacji internautki jej przebywająca na zakupach matka miała poprosić kasjerkę o założenie maseczki. W odpowiedzi ekspedientka nachuchała na wydawaną należność, wydając, jak sama stwierdziła, „resztę z covidem”.

Moja mama prosi kasjerkę o założenie maseczki. Ta odmawia. Wydając resztę, chucha na monety i podaje je mamie ze słowami: „Proszę, z Covidem!”, czytamy we wpisie pani Wiktorii, opublikowanym na Twitterze.

I dalej: Co się dzieje z tym światem? Czy lockdown, rosnąca liczba zakażeń i zgonów naprawdę nie działają na wyobraźnię?

[EMBED-2034]

Reakcje internautów prezentują się dwojako, co najdobitniej ukazuje prawdziwość tezy o polaryzacji dotyczącej stosunku Polek i Polaków do pandemii. Część użytkowników Twittera oburzała się na reakcję kasjerki, podczas gdy inni brali ją w obronę, zaznaczając, że wielogodzinna praca w maseczce jest wyjątkowo uciążliwa.

Mnie dziwi, że media nie pokażą takich przypadków, wystarczy napisać gdzie i jakiej sieci to sklep, a znajdą się ci, co to rozwiążą. Obsługiwanie klientów bez maseczki jest wykroczeniem ściganym z urzędu, wystarczy wezwać policję, ocenił pan Ryszard.

Inna z komentujących wpis pani Wiktorii napisała z kolei: Super kasjerka, a twoja matka niech przez internet kupuje, a nie d**ę normalnym ludziom zawraca.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Twitter

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >