Kalisz. Tumisu/PixabayŹródło: Tumisu/Pixabay
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 23 Stycznia 2021

Psychicznie i nie tylko znęcał się nad swoją żoną z zazdrości. Rzucał w nią młotkiem, właśnie został zatrzymany

Kalisz. 42-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego znęcał się nad swoją żoną z niebywałym okrucieństwem. Wszystko z powodu chorobliwej zazdrości, która miała kierować działaniami mężczyzny. Sprawca przemocy został ujęty przez policję.

Informacje o dramatycznej sprawie przekazali dziennikarze Polskiej Agencji Prasowej. Podano, że funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zatrzymali mężczyznę, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną.

Kalisz. 42-latek znęcał się nad żoną. Wykazał się niebywałym okrucieństwem.

42-latek został zamknięty w areszcie. W placówce spędzi najbliższe 3 miesiące.

Medium dotarło do informacji, według których nie był to pierwszy akt przemocy wobec kobiety. Znęcanie miało mieć charakter fizyczny, a także psychiczny. Zawiadomienie na numer alarmowy złożyła sama pokrzywdzona mieszkanka Kalisza. 

Polska Agencja Prasowa wskazuje, że aresztowany miał kierować się chorobliwą zazdrością. Podejrzenia o naruszenie przysięgi małżeńskiej miało doprowadzić do znieważania oraz bicia żony. Wynika to z zeznań złożonych przez ofiarę przemocy. 

Nagonka na Donalda Tuska w programie TVP. Nagonka na Donalda Tuska w programie TVP. "Czy on jest zdrowy na umyśle?"Czytaj dalej

Sprawą już zajmują się pracownicy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. Rzecznik instytucji, Maciej Meler przekazał dziennikarzom porażające fakty o działaniach mężczyzny. 

- Bił ją i kopał po całym ciele, rzucał w nią różnymi przedmiotami np. młotkiem, groził, że ją zabije. Przejawiał nieracjonalne cechy zazdrości i zarzucał jej zdradę - podawał dla Polskiej Agencji Prasowej. 

Organy ścigania natychmiastowo złożyły wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego. Chodzi o wyżej wspomniane umieszczenie podejrzanego w areszcie tymczasowym na okres 3 miesięcy.  trzymiesięczny. Kaliski wymiar sprawiedliwości przychylił się do wniosku prokuratury.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, mężczyzna może trafić do więzienia na aż 5 lat. 

"Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5" - czytamy w artykule 207 Kodeksu karnego. 

Zastosowanie szczególnego okrucieństwa zezwala na wydłużenie kary do 10 lat pozbawienia wolności. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Polska Agencja Prasowa]