wtv.pl > Świat > Kabul: dziennikarze AFP i Reutersa informują o eksplozji
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:15

Kabul: dziennikarze AFP i Reutersa informują o eksplozji

W Kabulu doszło do kolejnego wybuchu
wtv.pl

Media donoszą o kolejnym wybuchu w Kabulu. Agencja AFP podaje, że w stolicy Afganistanu słychać było w niedzielę po południu eksplozję. Również dziennikarze Reutersa potwierdzili, że w przejętym przez Talibów mieście słychać było wybuch.

Na ten moment nie ma wiadomości na temat rannych lub zmarłych w wyniku tego zdarzenia.

Afganistan: wybuch nieopodal lotniska w Kabulu

O kolejnym incydencie w Kabulu poinformował na Twitterze Shafi Karimi, niezależny dziennikarz. Opublikował również nagrania dokumentujące aktualną sytuację w stolicy Afganistanu.

Nieoficjalne informacje, w tym te podawane dla BBC przez pracownika brytyjskiego ministerstwa zdrowia, wskazują, że źródłem wybuchu była rakieta. 

Na zdjęciach oraz filmach widać, że po eksplozji nad domami w Kabulu unosi się ciemny dym. Nieoficjalne informacje wskazują, że wyniku zdarzenia zginęło dziecko. Nie zostało to jednak jeszcze potwierdzone.

To kolejny zamach w stolicy Afganistanu

Niedzielna eksplozja w Kabulu to kolejny groźny incydent zagrażający cywilom po tym, jak władzę w mieście przejęli Talibowie. Wcześniej do wybuchu na lotnisku w Kabulu doszło w czwartek.

Wtedy do zamachu przyznało się Państwo Islamskie Prowincji Chorasan. Do tej pory potwierdzono śmierć 169 Afgańczyków oraz 13 amerykańskich żołnierzy. Wśród zmarłych znajdowała się służąca w Afganistanie Nicole Gee.

- Kocham swoją pracę - pisała na Instagramie 21 sierpnia, niecały tydzień przed zamachem w Kabulu, gdzie zginęła.

Joe Biden oceniał ryzyko kolejnego zamachu terrorystycznego w Afganistanie

W oficjalnym oświadczeniu z soboty prezydent Joe Biden informował, że dowódcy armii przewidują, że kolejny zamach w Afganistanie ma nastąpić od 24 do 36 godzin. Doniesienia z Kabulu wskazują, że eksperci amerykańskiego wojska się nie pomylili.

Dodatkowo Joe Biden podkreślił, że Stany Zjednoczone będą ścigać odpowiedzialnych za śmierć amerykańskich żołnierzy.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: tvn24.pl, BBC, wtv.pl

Powiązane