wtv.pl
Rzecznik rządu Piotr Müller wypowiedział się na temat znoszenia obostrzeń.

Jan Bielecki/East News

Już w majówkę nie będzie obostrzeń? Rzecznik rządu się nie kryje

21 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Rzecznik rządu Piotr Müller wypowiedział się we wtorek na temat terminu i kolejności znoszenia obostrzeń. Dał także do zrozumienia, że nie można się spodziewać znaczącego poluzowania restrykcji na majówkę.

Rzecznik rządu Piotr Müller wystąpił w środę w programie "Graffiti" Polsat News, gdzie odpowiadał na pytania dotyczące terminów i kolejności znoszenia i luzowania obostrzeń epidemicznych.

W rozmowie z Marcinem Fijołkiem rzecznik rządu dał do zrozumienia, że decyzje w kwestii obostrzeń zapadną w trakcie środowego posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Decyzje te weszłyby w życie od najbliższego poniedziałku. Müller wskazał zarazem, że nie należy się spodziewać znaczącego poluzowania obostrzeń na weekend majowy.

- Jeżeli chodzi o kwestie związaną z obostrzeniami, to dzisiaj będziemy o tym dyskutować. Perspektywa weekendu majowego to jeszcze jest niestety zbyt duże oczekiwanie, żeby jakieś szerokie poluzowanie się pojawiło - przywołuje słowa Piotra Müllera Polsat News.

Rzecznik rządu wypowiedział się również na temat kolejności luzowania poszczególnych restrykcji, wskazując, że będzie odwrotna od kolejności ich wprowadzania

Regionalizacja luzowania obostrzeń

Z kolei z wypowiedzi rzecznika Ministerstwa Zdrowia Wojciecha Andrusiewicza wynika, że zapowiadane luzowanie obostrzeń podlegać będzie regionalizacji w zależności od liczby zakażeń oraz zajętych łóżek i respiratorów w poszczególnych województwach.  

Należy się zatem spodziewać, że w pierwszej kolejności restrykcje poluzowane zostaną w województwach podkarpackim, warmińsko-mazurskim czy podlaskim, gdzie wskaźnik zakażeń utrzymuje się na poziomie 25 na 100 tys. mieszkańców.

Według ministra zdrowia Adama Niedzielskiego do normalnego funkcjonowania powrócą najpierw branże takie jak fryzjerstwo, salony urody czy drobne usługi, a następnie handel wielkopowierzchniowy i sklepy budowlane.

Rozważane jest także wznowienie nauczania stacjonarnego dla najmłodszych uczniów. Zdaniem ministra przywracanie normalnego trybu funkcjonowania edukacji jest priorytetem z punktu widzenia zdrowia publicznego. 

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Polsat News

Julian Bakuła

Redaktor WTV

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Pxhere CC0

Polska

Szostaki. Nie żyje 28 latek, stężenie alkoholu we krwi zaskoczyło medyków

Czytaj więcej >
Pixabay/jozefbabij

Polska

Mandat na grzybobraniu. Niektórzy narażają się na karę rzędu 5 tys. zł

Czytaj więcej >
Elektrownia Rybnik

Polska

Niebezpieczeństwo w Elektrowni Rybnik. Chlor rozprzestrzenił się w pomieszczeniach, w których przebywali pracownicy

Czytaj więcej >
Wypadek

Polska

Na trasie A2 zderzyły się dwa samochody prowadzone przez obcokrajowców. Jedna z osób doznała bardzo poważnych obrażeń

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=64799143

Polska

KRS. Skandal podczas zdalnego głosowania. Mikrofon był włączony

Czytaj więcej >
Pożar

Polska

Pożar budynku mieszkalnego w Piasecznie. Choć mieszkańcy przekonywali strażaków, że wszyscy opuścili budynek, w pogorzelisku odnaleziono zwęglone zwłoki

Czytaj więcej >