wtv.pl
Rzecznik rządu Piotr Müller wypowiedział się na temat znoszenia obostrzeń.

Jan Bielecki/East News

Już w majówkę nie będzie obostrzeń? Rzecznik rządu się nie kryje

21 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Rzecznik rządu Piotr Müller wypowiedział się we wtorek na temat terminu i kolejności znoszenia obostrzeń. Dał także do zrozumienia, że nie można się spodziewać znaczącego poluzowania restrykcji na majówkę.

Rzecznik rządu Piotr Müller wystąpił w środę w programie "Graffiti" Polsat News, gdzie odpowiadał na pytania dotyczące terminów i kolejności znoszenia i luzowania obostrzeń epidemicznych.

W rozmowie z Marcinem Fijołkiem rzecznik rządu dał do zrozumienia, że decyzje w kwestii obostrzeń zapadną w trakcie środowego posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Decyzje te weszłyby w życie od najbliższego poniedziałku. Müller wskazał zarazem, że nie należy się spodziewać znaczącego poluzowania obostrzeń na weekend majowy.

- Jeżeli chodzi o kwestie związaną z obostrzeniami, to dzisiaj będziemy o tym dyskutować. Perspektywa weekendu majowego to jeszcze jest niestety zbyt duże oczekiwanie, żeby jakieś szerokie poluzowanie się pojawiło - przywołuje słowa Piotra Müllera Polsat News.

Rzecznik rządu wypowiedział się również na temat kolejności luzowania poszczególnych restrykcji, wskazując, że będzie odwrotna od kolejności ich wprowadzania

Regionalizacja luzowania obostrzeń

Z kolei z wypowiedzi rzecznika Ministerstwa Zdrowia Wojciecha Andrusiewicza wynika, że zapowiadane luzowanie obostrzeń podlegać będzie regionalizacji w zależności od liczby zakażeń oraz zajętych łóżek i respiratorów w poszczególnych województwach.  

Należy się zatem spodziewać, że w pierwszej kolejności restrykcje poluzowane zostaną w województwach podkarpackim, warmińsko-mazurskim czy podlaskim, gdzie wskaźnik zakażeń utrzymuje się na poziomie 25 na 100 tys. mieszkańców.

Według ministra zdrowia Adama Niedzielskiego do normalnego funkcjonowania powrócą najpierw branże takie jak fryzjerstwo, salony urody czy drobne usługi, a następnie handel wielkopowierzchniowy i sklepy budowlane.

Rozważane jest także wznowienie nauczania stacjonarnego dla najmłodszych uczniów. Zdaniem ministra przywracanie normalnego trybu funkcjonowania edukacji jest priorytetem z punktu widzenia zdrowia publicznego. 

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Polsat News

Podobne artykuły

Polska

Szykuje się szybkie znoszenie obostrzeń? Michał Dworczyk wyjawia konkrety

Czytaj więcej >
Abp. Jędraszewski o Kościele i państwie

Polska

Abp Jędraszewski grzmi: "Kościół nie jest od tego, by patrzył władzy na ręce". Dodaje, że podstawą demokracji jest prawo Boże

Czytaj więcej >
Mandat za toi owo

Polska

Więcej patroli policji na ulicach w czasie majówki

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk został wzięty w obronę przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę.

Polska

Rydzyk prześladowany jak w reżimie Łukaszenki? Ziobro broni redemptorystę

Czytaj więcej >
W ciągu 24 godzin zwolniono aż trzech redaktorów naczelnych dzienników należących do Polska Press.

Polska

Jednego dnia zatrudniono 3 redaktorów naczelnych do Polska Press, a nikt nie łączy wątków

Czytaj więcej >
Widzowie „Rancza” znali ich z roli dopasowanego małżeństwa, jednak rzeczywistość okazała się zupełnie inna

Polska

Aktorzy „Rancza” się pobili. Dużo nieprzyjemności: „Został uderzony”

Czytaj więcej >