wtv.pl > Polska > Lokal Joker Pizza z krakowskiej Nowej Huty stworzył hit internetu. Co twórcy "Joker Pizza Song" myślą o swoim sukcesie?
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:27

Lokal Joker Pizza z krakowskiej Nowej Huty stworzył hit internetu. Co twórcy "Joker Pizza Song" myślą o swoim sukcesie?

wtv
WTV.pl
  • W sylwestra w sieci pojawił się "Joker Pizza Song", który niemal od razu stał się hitem

  • Utwór to efekt pracy krakowskiej pizzerii Joker Pizza

  • Pracownicy i właściciele stworzyli klip, który sprawił, że o lokalnej pizzerii z Krakowa usłyszała cała Polska

  • Autorzy popularnej piosenki opowiedzieli nam o kulisach jej powstawania

Zapewne siedząc w gronie znajomych, nikt z zatrudnionych w Joker Pizza nie podejrzewał, że kilka dni po sylwestrze będą na ustach wielu internautów. Okazuje się jednak, że dobry pomysł i jego wykonanie może zagwarantować sporą widownię.

W Krakowie, na Nowej Hucie mieści się Joker Pizza. 31 grudnia 2020 r. do sieci wrzucono krótki klip, który sprawił, że lokal mieszczący się przy ulicy Osiedle Centrum B 7 pojawił się w rozmowach wielu osób, a wersy piosenki wbijają się tak głęboko w głowę, iż nuci się je namiętnie przez całe dnie.

O Joker Pizza z Nowej Huty i ich „Joker Pizza Song” mówią niemal wszyscy

Postanowiliśmy zapytać osoby tworzące krakowski Joker Pizza o kulisy powstawania nowego hitu internetu. Okazuje się, że nikt nie spodziewał się, iż tworzona w formie dobrej zabawy piosenka odbije się tak szerokim echem.

Należy podkreślić, że cały utwór „Joker Pizza Song” został stworzony przez pracowników i właścicieli krakowskiej pizzerii. Zarówno osoby występujące w klipie zamieszczonym na Facebooku i w serwisie YouTube, jak i osoba odpowiedzialna za wokal to ludzie na co dzień pracujący w branży gastronomicznej. Nikt nie zajmuje się profesjonalnie hurtowym tworzeniem hitów nuconych przez tysiące Polaków, jednak fenomen ten udowadnia, że wystarczy dobry pomysł i radość z tworzenia, aby zaserwować coś, co sprawi, że o pizzerii z Nowej Huty usłyszy cała Polska.

- Jeśli chodzi o proces powstawania, to inspiracja do niego padła podczas wieczornych rozmów, wtedy to Mateusz — który również śpiewa w tej piosence — wymyślił refren, a później wspólnymi siłami dopisaliśmy zwrotkę - mówi w rozmowie z naszą redakcją osoba wchodząca w skład tworzący Joker Pizza. Z relacji autorów internetowego hitu wynika, iż decyzja o faktycznym stworzeniu „Joker pizza song” była niczym impuls.

- Piosenka chwilę była w szufladzie, kiedy na kilka dni przed sylwestrem nasz dział marketingu stwierdził, że jest to idealny hit sylwestrowy. Padł więc pomysł, aby delikatnie pod szlifować tekst, a nasz przyjaciel Michał Wojtusik nagrał w kilka godzin podkład. Następnie nagraliśmy i zmiksowaliśmy wokal - opowiada Joker Pizza o procesie tworzenia utworu, który do tej pory dotarł już do ponad 100 tys. odbiorców.

Chwytliwy tekst, stylizowany klip i sprawdzona linia melodyczna

Joker Joker Pizza. Zamów, zamów dzisiaj, jeśli cię dopadnie, jakiś większy głód. [] praca, dom, policja, zamówienie złóż. [] I tak każdego dnia, Joker coś dla mnie ma. I Fromaggio dostarczy tam, gdzie ja”, słyszymy w utworze „Joker Pizza Song”, który ma niecałe półtorej minuty. Równie ważna co chwytliwy i żartobliwy tekst, osadzony w obecnych realiach, jest muzyka. Tutaj postawiono na znaną i kochaną przez miliony linię melodyczną przeboju Modern Talking „Cheri Cheri Lady”.

- Odezwaliśmy się do zaprzyjaźnionej firmy produkującej wideo Movie Kings. Oni podjęli wyzwanie stworzenia scenerii, wybrania kostiumów, scen i 30 grudnia nagraliśmy cały klip. Później do godzin nocnych trwała postprodukcja i udało nam się wyrobić na sylwestra, gdzie klip zadebiutował na Facebooku, docierając do ponad 100 000 odbiorców - wyznają autorzy „Joker Pizza Song” w rozmowie z WTV.

Chociaż zainteresowanie utworem stworzonym przez krakowską Joker Pizza było spore, to po premierze nikt nie spodziewał się, że popularność muzycznej reklamy lokalu z Nowej Huty osiągnie tak kosmiczne zasięgi w sieci.

Czy nagła popularność odbiła się na wzroście obrotów?

W czasie rozmowy z WTV Joker Pizza przyznali, że po chwili ciszy jeden z użytkowników Wykopu odnalazł i udostępnił ich piosenkę, a to spowodowało prawdziwą lawinę wyświetleń. Do czasu publikacji tego artykułu „Joker Pizza Song” na YouTubie obejrzało ponad 80 tys. ludzi. Na profilu Joker Pizza na Facebooku natomiast post, gdzie udostępniono utwór, zebrał blisko 2 tys. reakcji, niemal 300 komentarzy i udostępniono go aż 236 razy. Czy tak duża popularność przekłada się na realne zwiększenie przychodów krakowskiego lokalu?

- Co do różnicy w obrotach, to znaczącej nie widzimy, ale bardzo cieszą nas pozytywne komentarze i reakcje. Na pewno powoduje to, że Joker gdzieś pozostał w pamięci - komentuje dla WTV Joker Pizza. 

Warto pamiętać, że obecnie branża gastronomiczna jest jedną z najbardziej dotkniętych kryzysem gałęzi gospodarki. Wspierajmy lokale serwujące nam ulubione dania, tak by po wygaszeniu pandemii klienci mieli, gdzie wracać. Nawet jeśli nie możesz zamówić w krakowskiej Joker Pizza, warto na ich profilu zostawić kilka słów uznania za włożoną w „Joker Pizza Song” pracę. Cały klip stworzony przez kreatywny zespół obejrzeć można poniżej.

Zachęcamy do spojrzenia na nasz niedawny artykuł, gdzie właściciele warszawskiej Cafe Bar Havana opowiedzieli nam, jak wygląda prowadzenie biznesu gastronomicznego w realiach pandemicznych (artykuł można znaleźć >TUTAJ<). Osoby myślące, że zmianie uległ tylko zakaz spożywania posiłków w lokalach, są niestety w dużym błędzie. Restauracje musiały całkowicie zmienić system swojej pracy.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Tagi: Facebook
Powiązane