wtv.pl
Joanna Sheuring-Wielgus

Screen ze Śniadania Bogdana Rymanowskiego w Polsat News/30.05.21

Joanna Scheuring-Wielgus do polityków PO: Zejdźcie z nas

30 Maja 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Joanna Scheuring-Wielgus nie wytrzymała podczas programu publicystycznego na antenie Polsat News. Doszło do kolejnej przepychanki zainicjowanej przez członka Platformy Obywatelskiej. Parlamentarzystka skierowała apel do oponenta o zakończenie sporów na opozycji, skoncentrowanych na atakowaniu Lewicy za poparcie ustawy ratyfikującej Fundusz Odbudowy.

Warto podkreślić, że w porannej rozmowie Bogdana Rymanowskiego na 6 gości, reprezentujących prezydenta i kluby parlamentarne, Joanna Scheuring-Wielgus była jedyną kobietą, biorącą udział w programie.

Głównym tematem rozmowy był konflikt wokół wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich, Polskiego Ładu oraz sporów między partiami opozycyjnymi. Do kłótni doszło jednak podczas rozmowy nad preambułą do ustawy ratyfikującej Fundusz Odbudowy.

Joanna Scheuring-Wielgus do posłów PO: Zejdźcie z nas

Przypomnijmy, że Senat przez 3 tygodnie wstrzymywał pracę nad ustawą, by dodać do niej preambułę, wskazującą na potrzebę uczciwego redystrybuowania środków unijnych. Ostatecznie projekt przepadł przez dwóch senatorów Platformy Obywatelskiej. Pierwsze z nich, senator Pociej pomylił się przy głosowaniu. Senator Czarnobaj zaś zatrzasnął się w windzie.

- Bardzo źle się stało, że ta preambuła nie przeszła w Senacie i mogę za to tylko i wyłącznie przeprosić. Jestem zły na kolegów, którzy nie głosowali - zaczął Marcin Kierwiński, szef warszawskich struktur Platformy Obywatelskiej. Polityk dodał jednak, że pierwsze złe decyzje w sprawie transparentnego wydawania środków, zapadły w Sejmie.

Kardynał Stanisław Dziwisz i papież Franciszek

Teolog zabrał głos ws. wezwania polskich biskupów do Watykanu

CZYTAJ DALEJ

- Niestety, jedna z partii opozycyjnych zdecydowała, że będzie rozmawiać z PiS-em, a konkretnie lewica zdecydowała, że z PiS-em pójdzie na układ - dodawał. Wówczas zareagowała Joanna Scheuring-Wielgus, która nie kryła oburzenia wypowiedzią przedmówcy.

Parlamentarzystka przypomniała, że to właśnie Platforma Obywatelska zainicjowała spór na opozycji. - My mamy dosyć tych kłótni i swar - zaczęła w programie Bogdana Rymanowskiego.

- Skończcie już z tym negatywnym odnoszeniem się do Lewicy, cały czas mówicie tylko o nas. Nie możecie spać przez nas. Zejdźcie z nas - apelowała.

Poza Joanną Scheuring-Wielgus i Marcinem Kierwińskim w programie udział wzięli: Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego, Robert Winnicki z Konfederacji, Łukasz Rzepecki z Kancelarii Prezydenta oraz Radosław Fogiel z Prawa i Sprawiedliwości.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Polsat News/Śniadanie Bogdana Rymanowskiego]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >