wtv.pl > Polska > Jest noc, a ludzie nadal tkwią w pociągach. Ogromne opóźnienia na PKP, niektóre połączenia odwołali
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 09:20

Jest noc, a ludzie nadal tkwią w pociągach. Ogromne opóźnienia na PKP, niektóre połączenia odwołali

PKP
CEZARY PECOLD/East News

PKP informuje o kolejnych opóźnieniach. Na szybko organizowana jest komunikacja zastępcza. W Krakowie godzinami czekano na busy, które utknęły w korkach.

Odwołano także pociąg relacji Głogów-Leszno. Wprowadzono komunikację zastępczą. Rekordowe opóźnienie ogłoszono dla pociągu relacji Kołobrzeg-Kraków Główny. Mowa o aż 207 minutach zwłoki.

Na trasie Świnoujście-Szczecin Główny mowa o 134 minutach spóźnienia.

PKP informuje o kolejnych opóźnieniach

Osoby, które kierują się z Jeleniej Góry do Białegostoku. Na odcinku między Małkinią a Zarębami Kościelnymi doszło do wypadku z udziałem pojazdów osobowych, w wyniku czego wstrzymano ruch pociągów. Jak podaje PKP, opóźnienie wyniesie 140 minut.

O pociągu relacji Kraków Główny Gdynia Główna pisaliśmy jeszcze w niedzielę o godzinie 18:30. Doszło do awarii taboru. Zorganizowano komunikację zastępczą, jednak busy jadące z Zakopanego utknęły w korkach.

Jak podawała Wirtualna Polska, na dworcu w Krakowie panowało pełne obłożenie pociągu. Nie wszyscy pasażerowie mieli dostęp do wody. Nie wszyscy mieli możliwość naładowania telefonów, by poinformować bliskich o opóźnieniu.

W wyniku awarii taboru wydano komunikat o 73 minutach opóźnienia pociągu relacji Jelenia Góra-Kraków Główny. "Na odcinku od stacji Jelenia Góra do stacji Żabieniec PZS R24 pociąg został odwołany" - informuje PKP. Utrudnienia wtórne doprowadziły już do 47 minutowego opóźnienia pociągu relacji Kraków Główny Olsztyn Główny. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: WTV/PKP

Tagi: PKP Kolej
Powiązane