wtv.pl
Szczepan Skorupski w materiale TVP3 Kielce.

Screen pochodzi z materiału TVP (Twitter/@aneczka07)

Jego wypowiedź dla TVP stała się viralem. Sekretarz Kielc Szczepan Skorupski komentuje: "To sprzeciw wobec postawy redakcji"

27 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Sekretarz Kielc Szczepan Skorupski skomentował swą zastanawiającą wypowiedź dla TVP3 Kielce, kiedy to w kółko powtarzał wyuczoną frazę, niezależnie od pytań dziennikarza. "Mój wywiad był symbolicznym sprzeciwem wobec nierzetelności prez

  • Rozmowa, w której Skorupskiego pytano o Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kielcach, stała się hitem internetu

  • – W sposób wzorowy, a nawet wzorcowy realizujemy zadania własne oraz rządowe zadania zlecone – powtarzał do znudzenia sekretarz miasta, nie bacząc na pytania dziennikarza

  • Internauci powiązali jego słowa ze słynną wypowiedzią dotyczącą Wodociągów Kieleckich

  • Oba wywiady były bowiem aktem sprzeciwu wobec "nierzetelności" kieleckiego oddziału Telewizji Polskiej

Na początku stycznia gwiazdą mediów społecznościowych został rzecznik Wodociągów Kieleckich, który odpowiadając na pytania dziennikarza TVP3 Kielce, jak mantrę powtarzał przygotowany poprzednio tekst.

Nagranie szybko stało się absolutnym hitem internetu. Po zainteresowaniu się sprawą przez media Ziemowit Nowak wyjaśnił, że wystąpienie dla publicznego nadawcy było gestem sprzeciwu wobec "kłamstwom i manipulacjom" dziennikarzy kieleckiego oddziału Telewizji Polskiej.

Szczepan Skorupski: Sprzeciw wobec nierzetelności

W minionym tygodniu Twitter obiegło kolejne nagranie z udziałem członka kieleckiego magistratu. W teorii wywiad Szczepana Skorupskiego dla TVP3 miał dotyczyć tematu likwidacji Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego oraz projektu przekształcenia go w szkołę branżową, który rzekomo zaginął w ratuszu.

Rozmowa przyjęła jednak znany ze stycznia obrót. – Urząd Miasta w Kielcach z roku na rok pracuje coraz lepiej. W sposób wzorowy, a nawet wzorcowy realizujemy zadania własne oraz rządowe zadania zlecone – mówił urzędnik.

Skorupski przekonywał, że w czasie pandemii mieszkańcy miasta otrzymali możliwość rejestracji urodzenia, a także odpisu aktu zgonu, przychodząc do urzędu. Całość, podobnie jak w przypadku rzecznika wodociągów, powtarzał niezależnie od pytania dziennikarza Telewizji Polskiej.

Materiał po raz kolejny stał się hitem sieci, a sprawą zainteresowały się nie tylko lokalne, ale również ogólnopolskie media. Na Facebooku urzędnika pojawiło się obszerne wyjaśnienie dotyczące osobliwego wywiadu do publicznego nadawcy.

Szczepan Skorupski potwierdził, że powiązanie jego wypowiedzi z wystąpieniem rzecznika prasowego Wodociągów Kieleckich jest jak najbardziej słuszne. Podobnie jak wtedy, tak również i teraz mój wywiad był symbolicznym sprzeciwem wobec nierzetelności prezentowanej przez część pracowników TVP3 Kielce, wskazał sekretarz miasta.

Dodał, że utrzymywana z pieniędzy podatników telewizja w jego ocenie wykonuje swe obowiązki w nieobiektywny sposób i zapomina o swym "społecznym charakterze".

Skorupski wskazał, że od roku 2018 wszelkie materiały dotyczące Urzędu Miasta nie mają wiele wspólnego ze standardami obiektywnego dziennikarstwa. Zwrócił uwagę, że wszelkie wypowiedzi członków magistratu służą uprzednio przejętej tezie i są wykorzystywane dla stworzenia pozoru przestrzegania zasad obiektywizmu i uwzględniania stanowisk wszystkich zainteresowanych stron.

W facebookowym wpisie zapewnił, że jego wypowiedź nie miała na celu zbagatelizowania sprawy ośrodka wychowawczego, a on sam, będąc wychowankiem domu dziecka, zdaje sobie sprawę z wartości placówek wsparcia i edukacji.

Nie mam wątpliwości, że tej rzetelności oraz obiektywizmu wszyscy szczególnie mocno powinniśmy oczekiwać przede wszystkim od pracy mediów publicznych, podkreślił na zakończenie.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Andrzej Duda o niecodziennej wymianie zdań z Agatą. "Ja bym się przebrała w tę koszulę"

  • Tłumy dzieci w Lidlu „biją się” o lody Ekipy

  • Pobił funkcjonariuszy po tym, jak się przeżegnał. Nagranie sprzed kościoła

źródło: Twitter | Facebook

Podobne artykuły

Polska

Prof. Simon otrzymuje groźby śmierci za namawianie do szczepień. Członek Rady Medycznej przy premierze na celowniku?

Czytaj więcej >

Polska

Znamy wyniki sekcji zwłok 19-latki, która zginęła w Katowicach. Stwierdzono rozległe obrażenia

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Kłodzko. Tragedia na torach. Zginęła kobieta

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Musi zapłacić zaległy abonament RTV, mimo że nie ma telewizora. Dziwna reakcja Poczty Polskiej

Czytaj więcej >
Twitter & Śląska Policja

Polska

Wypadek w Katowicach. Pojawiło się nowe nagranie, pokazuje zupełnie inną perspektywę

Czytaj więcej >
Pixabay/cbakobus - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Popularne produkty wycofane ze sklepów. Aż 12 rodzajów lodów skażonych tlenkiem etylenu

Czytaj więcej >