wtv.pl
Ułożone w specyficzny sposób kapsułki z kawą z serialu Klan mogły nieść kontrowersyjny przekaz.

Pudelek.pl / vod.tvp.pl / Klan, odc. 3792 [screenshot]

"Je*** PiS" w Klanie. Jest odpowiedź TVP

21 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W jednym z ostatnich odcinków serialu Klan pojawiło się osobliwe ujęcie, które przykuło uwagę widzów ze względu na potencjalnie zawarty w nim ukryty przekaz. Kapsułki z kawą ułożone były we wzór odczytywany niekiedy jako h

Jak podaje portal pudelek.pl - który jako pierwszy napisał o sprawie - kontrowersyjne ujęcie z 3792. odcinka Klanu wyłapali członkowie facebookowej grupy "Beka z klanu". Kluczowa scena rozgrywała się w biurze serialowego biznesmena Igora Rutki.

Na ścianie w biurze Rutki wisi szara tarcza czy tablica, a na niej - 8 kulek w dwóch rzędach: w górnym rzędzie 5 kulek niebieskich, a w dolnym - 3 złote kulki. Kulki układały się we wzór 8 gwiazd odczytywanych niekiedy jako hasło "Je*** PiS".

W związku z tym można było spekulować, że ekipa scenograficzna serialu Klan postanowiła przemycić w Telewizji Publicznej niezgodny z prezentowaną w niej linią światopoglądową ukryty przekaz wymierzony w obóz rządzący.

Zdania były jednak podzielone, a niektórzy widzowie skłonni byli uznać pojawienie się w Klanie wzoru ośmiu gwiazd kojarzonego z antyrządowym hasłem za przypadek

We wtorek do sprawy odniósł się oficjalny fanpage Klanu na Facebooku, w dowcipny sposób dementując doniesienia o ukrytym przekazie w serialu.

„Czasem cygaro jest tylko cygarem"

- „Czasem cygaro jest tylko cygarem. I niczym więcej.” Te słowa Zygmunta Freuda, twórcy psychoanalizy, kierujemy do osób, które w scenografii wczorajszego odcinka „Klanu” dopatrzyły się ukrytego przesłania - przekazała produkcja serialu.

- Zapraszamy do uważnego śledzenia kolejnych odcinków naszego serialu. Wkrótce kapsułki kawy wiszące w gabinecie Igora Rutki zamienią się z fusy. I wtedy dopiero będzie można wzbić się na wyżyny mistrzostwa w odczytywaniu znaków i symboli - czytamy we wpisie.

[EMBED-2724]

Oświadczenie nie zamyka jednak sprawy, o czym łatwo się przekonać, czytając komentarze na facebookowej stronie "Beka z Klanu".

- Taa, na pewno to przypadek. W Klanie scenografia prawie nie istnieje, a tu akurat 8 kulek ułożonych w ten sposób. Oczywiście, że wierzę w te wyjaśnienia. Ja we wszystko wierzę, co nadaje TVP - napisała pani Elwira.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: pudelek.pl, Facebook / Klan - oficjalny fan page

Julian Bakuła

Redaktor WTV

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Jacek Kurski w Opolu chwali swoich pracowników, mówi o ataku na TVP i kieruje złośliwą uwagę w kierunku Donalda Tuska

TV

Kurski wskazuje, że inna telewizja ma "niemal jeden do jeden oprawę TVP INFO". Dodał, że jego stacje zapewniają wolny wybór w mediach

Czytaj więcej >

TV

Nie żyje dziennikarka TVP. Zmarła redaktor Izabela Pieczara

Czytaj więcej >
Joanna Moro

TV

Echa nieudanego występu Joanny Moro na "Wakacyjnej Trasie Dwójki". Pracownik TVP stracił pracę?

Czytaj więcej >

TV

Ruszają Wydarzenia 24. Telewizja ma być konkurencją dla TVN24

Czytaj więcej >

TV

Maciej Orłoś ostro o odejściu z TVP. "Kieruje tym cynicznie prezes Kurski"

Czytaj więcej >
Wpadka Nowa Zelandia

TV

Wpadka nowozelandzkiej minister. Podczas wywiadu do pokoju wszedł jej syn. To, co pokazał okazało się wyjątkowo zaskakujące

Czytaj więcej >