wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Alarmowała o nieprzygotowaniu szpitala do pomocy zakażonym. Ukarał ją Jarosław Kaczyński

17 Marca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Jarosław Kaczyński postanowił zawiesić Bernadetę Krynicką w prawach członka partii. Krynicka mówiła o nieprzygotowaniu szpitala w Łomży, którego jest kierowniczką, do walki z wirusem z Wuhan. Prezes PiS zawiesił również posła Grzegorz

Decyzją prezesa Prawa i Sprawiedliwości była posłanka partii Bernadeta Krynicka oraz obecny poseł PiS Grzegorz Woźniak zostali zawieszeni w prawach członka. Informację tę przekazał szef komitetu wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Sobolewski.

Jarosław Kaczyński zawiesza dwóch członków

O słowach byłej posłanki PiS informowaliśmy wczoraj. Kierowniczka łomżyńskiego Szpitala Wojewódzkiego wskazała słabość polskiej służby zdrowia. Dodała, że zarządzana przez nią placówka, która ma zostać przekształcona w szpital zakaźny, jest kompletnie nieprzygotowana na walkę z koronawirusem. "Szpital jest nieprzygotowany, nie ma sprzętu, ochrony indywidualnej, nie ma respiratorów, nie ma pomp, nie ma aparatów do mierzenia ciśnienia w takiej ilości, jaka powinna być wyposażona taka sala, gdzie chory leży", mówiła.

Krynicka krytycznie odniosła się również do personelu szpitala w Łomży. "Jesteśmy tak nieprzygotowani, że głowa mała. Nie ma warunków, personel jest nieprzygotowany, on nawet o tym nie wie. Nie ma śluz, nie ma izolatek, nie ma wentylacji z podciśnieniem", powiedziała w opublikowanym na Facebooku nagraniu.

Drugi z zawieszonych, poseł Grzegorz Woźniak, postanowił zignorować zalecenia rządu, by w dobie epidemii unikać dużych skupisk ludzkich, i postanowił zorganizować imprezę imieninową na ponad 200 osób. Według informacji "Super Expressu" jednym z gości był radny PiS i dyrektor garwolińskiego szpitala Krzysztof Żochowski. Mężczyzna następnie spotkał się z prezydentem Dudą, który w miniony weekend wizytował w placówce zarządzanej przez radnego PiS. Na imprezie obecny był również syn Wóźniaka, który zaledwie kilka dni wcześniej powrócił z północy Włoch. Syna, który na co dzień występuje w młodzieżówce jednego z włoskich klubów piłkarskich – Genoi, odebrał sam poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Woźniak przekazał Polskiej Agencji Prasowej, że poddaje się decyzji partii i poczeka na tryb wyjaśniający.

Źródło: RMF FM

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >