wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Alarmowała o nieprzygotowaniu szpitala do pomocy zakażonym. Ukarał ją Jarosław Kaczyński

17 Marca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Jarosław Kaczyński postanowił zawiesić Bernadetę Krynicką w prawach członka partii. Krynicka mówiła o nieprzygotowaniu szpitala w Łomży, którego jest kierowniczką, do walki z wirusem z Wuhan. Prezes PiS zawiesił również posła Grzegorz

Decyzją prezesa Prawa i Sprawiedliwości była posłanka partii Bernadeta Krynicka oraz obecny poseł PiS Grzegorz Woźniak zostali zawieszeni w prawach członka. Informację tę przekazał szef komitetu wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Sobolewski.

Jarosław Kaczyński zawiesza dwóch członków

O słowach byłej posłanki PiS informowaliśmy wczoraj. Kierowniczka łomżyńskiego Szpitala Wojewódzkiego wskazała słabość polskiej służby zdrowia. Dodała, że zarządzana przez nią placówka, która ma zostać przekształcona w szpital zakaźny, jest kompletnie nieprzygotowana na walkę z koronawirusem. "Szpital jest nieprzygotowany, nie ma sprzętu, ochrony indywidualnej, nie ma respiratorów, nie ma pomp, nie ma aparatów do mierzenia ciśnienia w takiej ilości, jaka powinna być wyposażona taka sala, gdzie chory leży", mówiła.

Krynicka krytycznie odniosła się również do personelu szpitala w Łomży. "Jesteśmy tak nieprzygotowani, że głowa mała. Nie ma warunków, personel jest nieprzygotowany, on nawet o tym nie wie. Nie ma śluz, nie ma izolatek, nie ma wentylacji z podciśnieniem", powiedziała w opublikowanym na Facebooku nagraniu.

Drugi z zawieszonych, poseł Grzegorz Woźniak, postanowił zignorować zalecenia rządu, by w dobie epidemii unikać dużych skupisk ludzkich, i postanowił zorganizować imprezę imieninową na ponad 200 osób. Według informacji "Super Expressu" jednym z gości był radny PiS i dyrektor garwolińskiego szpitala Krzysztof Żochowski. Mężczyzna następnie spotkał się z prezydentem Dudą, który w miniony weekend wizytował w placówce zarządzanej przez radnego PiS. Na imprezie obecny był również syn Wóźniaka, który zaledwie kilka dni wcześniej powrócił z północy Włoch. Syna, który na co dzień występuje w młodzieżówce jednego z włoskich klubów piłkarskich – Genoi, odebrał sam poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Woźniak przekazał Polskiej Agencji Prasowej, że poddaje się decyzji partii i poczeka na tryb wyjaśniający.

Źródło: RMF FM

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >