Jarosław Kaczyński zawiesza dwóch członków PiS. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East NewsŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 17 Marca 2020

Alarmowała o nieprzygotowaniu szpitala do pomocy zakażonym. Ukarał ją Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński postanowił zawiesić Bernadetę Krynicką w prawach członka partii. Krynicka mówiła o nieprzygotowaniu szpitala w Łomży, którego jest kierowniczką, do walki z wirusem z Wuhan. Prezes PiS zawiesił również posła Grzegorza Woźniaka.

Decyzją prezesa Prawa i Sprawiedliwości była posłanka partii Bernadeta Krynicka oraz obecny poseł PiS Grzegorz Woźniak zostali zawieszeni w prawach członka. Informację tę przekazał szef komitetu wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Sobolewski.

MZ: Jest piąta ofiara śmiertelna wirusa w PolsceMZ: Jest piąta ofiara śmiertelna wirusa w PolsceCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński zawiesza dwóch członków

O słowach byłej posłanki PiS informowaliśmy wczoraj. Kierowniczka łomżyńskiego Szpitala Wojewódzkiego wskazała słabość polskiej służby zdrowia. Dodała, że zarządzana przez nią placówka, która ma zostać przekształcona w szpital zakaźny, jest kompletnie nieprzygotowana na walkę z koronawirusem. "Szpital jest nieprzygotowany, nie ma sprzętu, ochrony indywidualnej, nie ma respiratorów, nie ma pomp, nie ma aparatów do mierzenia ciśnienia w takiej ilości, jaka powinna być wyposażona taka sala, gdzie chory leży", mówiła.

Krynicka krytycznie odniosła się również do personelu szpitala w Łomży. "Jesteśmy tak nieprzygotowani, że głowa mała. Nie ma warunków, personel jest nieprzygotowany, on nawet o tym nie wie. Nie ma śluz, nie ma izolatek, nie ma wentylacji z podciśnieniem", powiedziała w opublikowanym na Facebooku nagraniu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ratownicy medyczni zamówili jedzenie. Na paragonie czekała na nich niespodzianka, poruszające
2. Kierowca autobusu rejsowego zarażony koronawirusem. Kursował m.in. pomiędzy Warszawą a Radomiem

Drugi z zawieszonych, poseł Grzegorz Woźniak, postanowił zignorować zalecenia rządu, by w dobie epidemii unikać dużych skupisk ludzkich, i postanowił zorganizować imprezę imieninową na ponad 200 osób. Według informacji "Super Expressu" jednym z gości był radny PiS i dyrektor garwolińskiego szpitala Krzysztof Żochowski. Mężczyzna następnie spotkał się z prezydentem Dudą, który w miniony weekend wizytował w placówce zarządzanej przez radnego PiS. Na imprezie obecny był również syn Wóźniaka, który zaledwie kilka dni wcześniej powrócił z północy Włoch. Syna, który na co dzień występuje w młodzieżówce jednego z włoskich klubów piłkarskich – Genoi, odebrał sam poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Woźniak przekazał Polskiej Agencji Prasowej, że poddaje się decyzji partii i poczeka na tryb wyjaśniający.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest oficjalna decyzja UEFA ws. Euro 2020. Mistrzostwa nie odbędą się w tym roku
  2. Najgorszy okres pandemii jeszcze przed nami. Wiceminister zdrowia podał orientacyjne daty
  3. Ważna decyzja premiera Morawieckiego. Nowe obostrzenia w ruchu między miastami zostają dziś wprowadzone
  4. Tragiczny apel polskiej lekarki. "Wszystkiego nam brakuje, jest nas dramatycznie mało"
  5. Bardzo niepokojące doniesienia. Minister zdrowia ujawnił, jakiej liczby zakażonych musimy się spodziewać w tym tygodniu
  6. Polacy wylądowali w Warszawie. Na kwarantannę pojechali zwykłym PKP i transportem publicznym

Źródło: RMF FM