wtv.pl > Polityka > Kukiz spotkał się z Kaczyńskim. Ujawnia, jakim jest człowiekiem
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:42

Kukiz spotkał się z Kaczyńskim. Ujawnia, jakim jest człowiekiem

Jarosław Kaczyński w Sejmie.
Piotr Molecki/East News
  • Paweł Kukiz opowiedział o szczegółach spotkania z Jarosławem Kaczyńskim, których efektem może być podpisanie umowy programowej przez szefów ugrupowań

  • – Nikt mnie nie kupi stanowiskiem w spółce skarbu państwa czy w rządzie. Poszedłem do polityki tylko i wyłącznie po realizację moich postulatów – zapewnił lider Kukiz'15

  • Gość WP opowiedział przy tym, jak zachowuje się prezes z dala od medialnych kamer. – Człowiek o dużym poczuciu humoru i autoironii – zapewnił.

Nie taki diabeł straszny, jak go malują – zapewnił goszczący w programie Wirtualnej Polski Paweł Kukiz, pytany o szczegóły rozmowy z prezesem Prawa i Sprawiedliwości, określane przez media jako „paktowanie z diabłem”.

I dodał: – Ja paktuję z całym piekłem na Wiejskiej, od samego początku rozmawiam ze wszystkimi opcjami politycznymi i powtarzam jak mantrę swoje cztery postulaty.

Lider Kukiz'15 spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim w celu pertraktacji dotyczących wprowadzenia inicjatyw, o których polityk mówi od czasu wyborów z 2015 roku. Rozmowy między liderami ugrupowań mają przybliżyć ich do podpisania umowy programowej.

Kukiz o Jarosławie Kaczyńskim: Normalny człowiek

Kukiz zwrócił uwagę, że walczy o wspominane wielokrotnie rozwiązania: zmianę ordynacji wyborczej (na taką, gdzie „każdy obywatel, a nie tylko nominat partyjny mógłby startować”), referenda, sędziów pokoju oraz pakiet ustaw antykorupcyjnych.

Jest mi absolutnie obojętnie, który z tych diabłów, czyli szefów partii, to zrealizuje – zapewnił polityk.

Pytany, jaki jest Jarosław Kaczyński w zaciszu swojego gabinetu, Kukiz odparł, że media wykreowały nieprawdziwy wizerunek prezesa PiS. – Normalny człowiek, jak każdy, o dużym poczuciu humoru, autoironii, i tak dalej.

Prowadzący zaznaczył, że stanowisko Kukiza potwierdzają relacje części polityków, którzy przekonywali, że prywatnie Kaczyński to „zupełnie równy gość”. – Mam nadzieję, że bedzie równie równy przy akceptacji postulatów, o które z uporem będę walczył aż do ich realizacji – wtrącił Kukiz.

Lider Kukiz'15 przyznał, że pierwsze spotkanie z Kaczyńskim już się odbyło, a drugie powinno mieć miejsce jeszcze w tym tygodniu.

Dopytywany o szczegóły rozmowy, Paweł Kukiz wskazał, że oczekuje od lidera Prawa i Sprawiedliwości wprowadzenia w życie wspomnianych czterech postulatów. W polityce nie ma jednak nic za darmo. – Ta rozmowa, która ma się odbyć, będzie dotyczyła doprecyzowania, czego PiS oczekuje w zamian.

Nikt mnie nie kupi stanowiskiem w spółce skarbu państwa czy w rządzie. Poszedłem do polityki tylko i wyłącznie po realizację postulatów, które zmieniają charakter państwa i zmieniają go na państwo niepodzielone na zwalczające się plemiona, ale w którym w ciągu dekady narodziłoby się poczucie wspólnoty – zapewnił gość Wirtualnej Polski.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Wirtualna Polska

Powiązane