wtv.pl
Krzysztof Krawczyk Junior śpiewa

East News/Tricolors, youtube.com/StudioIntegracji

Jak śpiewa syn Krzysztofa Krawczyka wokół którego rosną kontrowersje?

20 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

O Krzysztofie Krawczyku Juniorze zrobiło się głośno w ostatnim czasie głównie za sprawą kontrowersji związanych z Marianem Lichtmanem, który miał zabiegać o to, by podczas pogrzebu piosenkarza jego syn mógł stanąć blisko trumny. Okazu

  • Krzysztof Krawczyk Junior odziedziczył po swoim znanym ojcu talent wokalny

  • W internecie natknąć się można na nagrania z jego występów

  • Niedługo przed śmiercią ojca, nagrał z nim płytę, która już wkrótce może zostać wydana

Krzysztof Krawczyk Junior nagrał ze swoim ojcem wspólną płytę, która ma się wkrótce ukazać. 

Kim jest Krzysztof Krawczyk Junior?

Z pewnością niełatwo jest być synem takiego ojca. Presja i oczekiwania są na pewno ogromne, ale jeszcze do niedawna mało kto słyszał o potomku zmarłego niedawno piosenkarza Krzysztofa Krawczyka. 

Krzysztof Krawczyk Junior jest owocem drugiego małżeństwa artysty, z Haliną Żytkowiak, dla której w 1972 r. porzucił swoją pierwszą żonę Grażynę Adamus. Para zamieszkiwała w USA, gdzie na świat przyszedł ich syn. 

Młody Krawczyk odziedziczył po ojcu zamiłowanie do muzyki i talent wokalny, który prężnie szlifował aż do 1988 r., kiedy to przytrafił mu się wypadek samochodowy. U Krzysztofa Krawczyka Juniora stwierdzono wówczas padaczkę. Wokalista nie poddawał się jednak i pomimo przeciwności losu, dopracowywał swój warsztat. 

W późniejszym okresie związał się ze Stowarzyszeniem Studia Integracji Krzysztofa Cwynara, gdzie prezentować mógł swój talent wokalny. 

Talent po ojcu 

W sieci dostępne są nagrania przedstawiające występy Krzysztofa Krawczyka Juniora. Jednym z cieszących się największą popularnością jest cover standardu grupy Queen "Crazy Little Thing Called Love". 

Krzysztof Krawczyk Senior nigdy nie ukrywał, że jego relacje z synem bywały dość ciężkie. Zapewniał jednak o wielkiej miłości do swojego dziecka. 

- (...) przecież to moje jedyne dziecko, i widuję się z nim wtedy, kiedy on na to pozwala - mówił kilkanaście lat temu w rozmowie z "Vivą" - To dorosły mężczyzna, ma 30 lat. Ale ciągle chyba ma jeszcze żal o to, że rozstałem się z jego matką

Wszystko wskazuje jednak na to, że panowie ostatecznie doszli do porozumienia, a ich więź została zawiązana przez współpracę muzyczną

Manager Krzysztofa Krawczyka Andrzej Kosmala powiadomił w mediach społecznościowych, że pod koniec życia artysta nagrał ze swoim synem wspólną płytę. Być może wkrótce zostanie ona wydana i cała Polska będzie mogła usłyszeć jak razem brzmi ten nietuzinkowy duet. 

(Fragment zdjęcia wyróżniającego przedstawiającego Krzysztofa Krawczyka Juniora jest fragmentem nagrania "Krzysztof Igor Krawczyk Crazy little thing called love" zamieszczonego na kanale StudioIntegracji w serwisie YouTube)

Źródło: natemat.pl, jastrzabpost.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Znamy ostatnią wolę Krzysztofa Krawczyka.

Gwiazdy

Testament Krzysztofa Krawczyka. Znamy jego ostatnią wolę

Czytaj więcej >
Pixabay/ScorpionD

Gwiazdy

Nie żyje kompozytor Lucjan Kaszycki

Czytaj więcej >
Choroba Bronisława Cieślaka

Gwiazdy

Bronisław Cieślak walczył z rakiem. Musiał zrezygnować z pracy

Czytaj więcej >
wtv.pl

Gwiazdy

Edyta Górniak opublikowała post, w którym widać połączenie telefoniczne od "Boga"

Czytaj więcej >
wtv.pl

Gwiazdy

Oto jak uczczono pamięć po Marii Kaczyńskiej

Czytaj więcej >
Andrzej Duda odznaczył Bronisława Cieślaka

Gwiazdy

Andrzej Duda przyznał pośmiertnie odznaczenie Bronisławowi Cieślakowi

Czytaj więcej >