wtv.pl
Po udarze Jacek Rozenek wpadł w kłopoty finansowe.

TRICOLORS/East News

Niepokojące doniesienia o Jacku Rozenku. Trudności po udarze

16 Marca 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Po tym, jak w 2019 roku doznał udaru, aktor Jacek Rozenek podjął kosztowną rehabilitację, aby przynajmniej częściowo odzyskać sprawność. Chociaż w dużej mierze się to udało, to jednak teraz aktor mierzy się z innym problemem.

Kariera aktorska Jacka Rozenka znanego między innymi z serialów takich jak "Klan", "Na dobre i na złe" czy "Złotopolscy", została przerwana w 2019 roku w wyniku dramatycznego incydentu, gdy aktor doznał udaru w trakcie podróży służbowej.

Jak relacjonowało Radio ZET, gdy Jacek Rozenek trafił do szpitala po udarze, lekarze mieli wątpliwości, czy odzyska sprawność. Aktor uległ paraliżowi, miał również trudności z mówieniem. Na początku pojawiały się nawet obawy, że może umrzeć.

- Zadzwonił telefon, ojciec nie chciał, żeby kogokolwiek informować, ale sytuacja była krytyczna. Lekarze mówili, że umiera i nie przeżyje nocy. Więc pojechałem się pożegnać z ojcem. Ze wszystkich stron dostawałem informacje, że to już koniec - mówił przywoływany przez Wirtualną Polskę syn aktora, Adrian. 

Po udarze Jacek Rozenek rozpoczął rehabilitację

Wkrótce jednak stan Jacka Rozenka się poprawił i mógł on rozpocząć rehabilitację, która była dla niego co najmniej podwójnym wyzwaniem. Musiał nie tylko narzucić sobie rygor i dyscyplinę w ćwiczeniach, ale także zdobyć środki finansowe potrzebne do opłacenia kosztownej rehabilitacji.

Żmudne ćwiczenia przyniosły wkrótce efekty i aktor mógł częściowo powrócić do pracy zawodowej jako lektor w audiobooku na podstawie książki Sergiusza Piaseckiego "Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy". "Najnowsza premiera audio. Miłego słuchania. Pierwsza po udarowa produkcja" - chwalił się aktor w mediach społecznościowych we wrześniu ubiegłego roku. Aktor zaczął także ponownie uprawiać sport.

[EMBED-2026]

Początki nie były jednak łatwe i nawet utrzymanie równowagi kosztowało aktora wiele wysiłku, o czym zaświadcza inne nagranie, którym podzielił się na Facebooku. "Zdjęcie z Gryfic 2 mce po udarze, stoję sam i usiłuję utrzymać równowagę. Bardzo trudne ... Przypomnienie ile zdołałem osiągnąć. Miłego dnia dla wszystkich :))))" - pisał Jacek Rozenek.

[EMBED-2025]

Kłopoty finansowe Jacka Rozenka

Jak podaje Super Express, chociaż rehabilitacja pozwoliła Jackowi Rozenkowi w dużej mierze odzyskać sprawność sprzed udaru, to jednak była na tyle kosztowna, że wpędziła go w kłopoty finansowe i doprowadziła do zadłużenia

W przywoływanej przez Super Express rozmowie Jacka Rozenka z tygodnikiem "Twoje Imperium" padło pytanie o koszty rehabilitacji. - Około piętnastu-dwudziestu tysięcy. Gdy ją zacząłem, w ogóle nie zarabiałem, wręcz zadłużyłem się - odpowiedział aktor. 

Według "Twojego Imperium" kłopoty finansowe Jacka Rozenka związane z rehabilitacją sprawiły także, że jego była żona Małgorzata Rozenek-Majdan "odpuściła mu alimenty", aby nie obciążać go dodatkowo w tym trudnym momencie życiowym.

Źródło: Super Express / se.pl, Radio ZET / radiozet.pl, Wirtualna Polska / gwiazdy.wp.pl, Twoje Imperium

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Zofia Klepacka i Katarzyna Zillmann

Gwiazdy

Zofia Klepacka udostępniła zdjęcie z Katarzyną Zillmann. "Sport ponad wszystko"

Czytaj więcej >
Nie żyje Jan Pęczek

Gwiazdy

Nie żyje Jan Pęczek. Aktor miał 71 lat

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Awantura z udziałem Magdy Gessler. Restauratorka dała się sprowokować

Czytaj więcej >
Alan z "Warsaw Shore" w ramach zabawy udawał, że chce wsadzić psa na grilla

Gwiazdy

Alan z "Warsaw Shore" pokazał, jak dla "żartów" wsadza psa na grilla. Zwierzę było przerażone, ale jego właściciel bawił się wybornie

Czytaj więcej >
W czasie koncertu w ramach "Wakacyjnej Trasy Dwójki" Izabela Trojanowska upadła na scenie

Gwiazdy

W czasie "Wakacyjnej Trasy Dwójki" Izabela Trojanowska przewróciła się na scenie

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Władze TVP podały powód zwolnienia wydawcy "Pytania na śniadanie"

Czytaj więcej >