Jacek Kurski skomentował transmitowany na antenie TVP koncert Andrei Bocellego.. TRICOLORS/East News
Źródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 5 Kwietnia 2021

Jacek Kurski chwali się wynikami koncertu wielkanocnego "Cud Życia"

Jacek Kurski skomentował transmitowany na antenie TVP koncert Andrei Bocellego. "Dziękuję Maestro", pisał prezes Telewizji Polskiej, chwaląc się wynikami oglądalności. "To nie był koncert dla obywateli. To był koncert dla małżonki szefa propagandy pisowskiej", komentują internauci.

W wielkanocną niedzielę telewizja publiczna wyemitowała specjalny koncert cieszącego się światową sławą Andrei Bocellego oraz jego syna Matteo. Tuż przed rozpoczęciem transmisji rozmowę z włoskim tenorem przeprowadziła Danuta Holecka.

Widowisku trudno omówić rozmachu. Część komentujących koncert internautów zwracała uwagę na zapewnioną przez Telewizję Polską oprawę oraz wyjątkowe aranżacje w wykonaniu Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej i zespołu wokalnego Warszawskiej Opery Kameralnej.

Jacek Kurski chwali się sukcesem

Wynikami oglądalności koncertu "Cud Życia" pochwalił się sam prezes Telewizji Polskiej. Według zapewnień Jacka Kurskiego koncert Andrei Bocellego obejrzało 4 miliony widzów.

Dziękuję Maestro i jego staffowi, kreacji i produkcji TVP, orkiestrze Filharmonii Podlaskiej, chórowi WOK za stworzenie, a Widzom Telewizji Polskiej - za wspólne przeżycie tego wspaniałego wydarzenia duchowo-artystycznego, czytamy na Twitterze.

Konferencja Marka Sowy pod biurem Beaty Szydło. Poseł chce wyjaśnień ws. Rządowego Funduszu Inicjatyw LokalnychKonferencja Marka Sowy pod biurem Beaty Szydło. Poseł chce wyjaśnień ws. Rządowego Funduszu Inicjatyw LokalnychCzytaj dalej

Warto zaznaczyć, że dane, którymi pochwalił się Jacek Kurski, pochodzą z pomiaru oglądalności kanałów telewizyjnych metodą MOR, opartego na danych od klientów Netii. System należy do narzędzi Telewizji Polskiej.

Koncert dla małżonki prezesa?

Choć koncert miał za zadanie pokazać obywatelom możliwości dofinansowanej z państwowych pieniędzy telewizji i być świątecznym prezentem dla widzów TVP, część widzów zwracała uwagę, że wydarzenie zostało zorganizowane z myślą o małżonce Jacka Kurskiego.

Potwierdzenie tezy zapewnił niejako prowadzący koncert Tomasz Kammel, który mówił o "cudzie życia" w małżeństwie Joanny i Jacka Kurskich. Koncert został bowiem zrealizowany na chwilę przed rozwiązaniem ciąży żony prezesa Telewizji Polskiej.

O doświadczanym podczas ciąży "cudzie życia" w wywiadzie dla "Super Expressu" mówiła też sama Joanna Kurska.

Całość nie umknęła uwadze internautów, wskazujących, że show zorganizowano dla małżonki byłego posła Prawa i Sprawiedliwości. Użytkownicy sieci wspomnieli też zachowanie Kammela, który zwrócił uwagę odbiorców na osobę spodziewającej się dziecka Kurskiej.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: Twitter