wtv.pl
Prezes TVP Jacek Kurski opowiedział Faktowi o swoich niepowodzeniach.

Flickr, Sławek, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/ [zdjęcie wykadrowane]

Jacek Kurski niespodziewanie zdradził własne niepowodzenia w TVP. Mówi o powrotach dawnych programów

22 Marca 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Prezes TVP Jacek Kurski udzielił zaskakująco szczerego wywiadu portalowi Fakt, opowiadając niepowodzeniach, które zaliczył, kierując Telewizją Publiczną. Zaliczył do nich próby reaktywacji programów, które dawniej cieszyły

  • Niedawno Jacek Kurski obchodził 5-lecie pracy na stanowisku prezesa TVP

  • Na briefingu pod koniec stycznia chwalił się 50-procentowym wzrostem oglądalności

  • W najnowszym wywiadzie dla portalu Fakt opowiedział o swoich niepowodzeniach

  • Do nieudanych projektów Jacek Kurski zaliczył próby reaktywacji dawnych hitów TVP

Jacek Kurski od 2016 roku - z krótką przerwą w roku 2020 - jest prezesem zarządu Telewizji Polskiej S.A. Pod koniec stycznia bieżącego roku Jacek Kurski obchodził 5-lecie swojej pracy na tym stanowisku.

Jak relacjonował onet.pl, z tej okazji prezes TVP zorganizował niezapowiedziany briefing, podczas którego podsumował ten okres, sugerując, że za jego prezesury w Telewizji Publicznej zaszły pozytywne zmiany, do których zaliczyć można 50-procentowy wzrost oglądalności.

- Wiedziałem, że albo z kopyta wejdziemy na ścieżkę trwałego rozwoju, albo ugrzęźniemy w syndromie "woroniczowego niedasizmu" – że "nic się nie da" - przywoływał słowa Jacka Kurskiego onet.pl.

W trakcie przywoływanego przez onet.pl briefingu Jacek Kurski dawał do zrozumienia, że jego prezesura wyraźnie wyróżnia się na tle działań poprzedników, za których czasów "TVP pełniła rolę bankomatu i słupa ogłoszeniowego, a prawa do formatów i zyski należały do producenta, który tuczył się i budował kosztem telewizji".

Jacek Kurski opowiedział o swoich niepowodzeniach

W trochę mniej tryumfalnym tonie prezes TVP wypowiedział się na temat swojej pracy na tym stanowisku w zaskakująco szczerym wywiadzie dla portalu Fakt.pl, w którym wyjawił, co uważa za swoje niepowodzenia i wpadki

Pytany przez dziennikarza Faktu o możliwość powrotu programów, na które czeka część widzów TVP, np. "Wielkiej gry", Jacek Kurski pozostał sceptyczny, stwierdzając, że "to się nie uda. (...) Są formaty, które po prostu rozjechały się ze swoim czasem".

Do swoich niepowodzeń prezes TVP zaliczył w wywiadzie dla Faktu także nieudane próby reaktywacji czy rewitalizacji kultowych programów Telewizji Publicznej takich jak "Teleranek" czy "Sonda".

- Próbowaliśmy "Teleranek" reaktywować na TVP1, okazało się, że jest to kopanie się z koniem, dlatego że widz dedykowany jest już w TVP ABC - tłumaczył w wywiadzie dla Faktu prezes TVP.

- Jak zrobiliśmy badanie oglądalności, okazało się, że "Teleranek" obejrzało 264 tysiące w TVP1, z czego 90 procent w grupie 60 plus. W związku z czym takie doświadczenie z reaktywacjami mieliśmy i trzeba je zracjonalizować - skwitował Jacek Kurski.

Źródło: Fakt.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

TV

Czy bukmacher może się reklamować w telewizji?

Czytaj więcej >
Telefon do prezenterów TVP Info

TV

Prezenterzy TVP zaatakowani na żywo. Głos w studio zabrał jeden z widzów

Czytaj więcej >
TVP w obronie Lewicy

TV

TVP pokazuje pozytywne wobec Lewicy materiały

Czytaj więcej >
"Wiadomości" TVP

TV

"Wiadomości" TVP znowu atakują TVN. Tym razem poszło o Obajtka

Czytaj więcej >
wtv.pl

TV

Kamerzysta upokorzył osobę niepełnosprawną. Kazali mu m. in. wejść do kontenera na śmieci

Czytaj więcej >
wtv.pl

TV

Fala krytyki po "Pytanie na śniadanie". Prowadzący nie mieli maseczek

Czytaj więcej >