wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Grupa Iberion wspiera WOŚP. Grajcie razem z nami

27 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Pomaganie nie musi być trudne i razem z Iberion oraz WOŚP możesz udowodnić tę tezę. Włączyliśmy się do zbiórki pieniędzy w ramach 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Najdrobniejszy nawet gest może okazać się tym, który zmieni c

  • Grupa mediowa Iberion gra razem z WOŚP

  • >TUTAJ< znaleźć można link do zbiórki zorganizowanej za pośrednictwem portalu Facebook, każda wpłata może zmienić czyjeś życie

  • 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy upływa pod hasłem "Finał z głową". Zebrane środki zostaną przekazane na doposażenie dziecięcych oddziałów  laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Każdy chętny może przyłączyć się do zbiórki grupy mediowej Iberion zorganizowanej na Facebooku w ramach 29. finału WOŚP. Razem możemy udowodnić, że nawet w czasach pandemii nie zapominamy o innych ludziach.

Doceniając niesamowitą pracę, jaką wykonują wolontariusze WOŚP oraz Jerzy Owsiak, Iberion ponownie postanowił przyłączyć do zbierania pieniędzy na rzecz fundacji. Sprawmy, by 29. finał był naprawdę wyjątkowy, a rekordowy limit ponownie przekroczony.

Graj dla WOŚP razem z grupą mediową Iberion

Ideały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są wyjątkowo bliskie grupie mediowej Iberion. Ostatni czas dla nikogo nie był łatwy, jednak warto nawet w nieco trudniejszym czasie nie zapominać o drugim człowieku. Szczególnie o tych, którzy wyjątkowo mocno potrzebują naszego wsparcia.

Na Facebooku znaleźć można zbiórkę organizowaną przez Iberion. Każdy chętny może przekazać dowolną kwotę na wspólny cel i pomóc dzieciom leczącym się w szpitalach oraz przyszłym małym pacjentom. Graj razem z nami i po raz kolejny udowodnijmy, że mało kto potrafi zjednoczyć się w pomocy, jak my.

— Grupa mediowa Iberion, wydawca tematycznych portali internetowych, gra razem z WOŚP! Założyliśmy zbiórkę na Facebooku, by szpitale otrzymały dobry, nowoczesny sprzęt - przeczytać można w opisie zbiórki w mediach społecznościowych.

W czasie, gdy wiele mówi się o licytacjach osiągających niebotyczne kwoty, pamiętajmy o tym, co leży u podstawy działalności WOŚP, czyli zwykli ludzie i drobne wpłaty. Przekazanie nawet małej kwoty może wywołać efekt, jakiego wiele osób nie przewiduje. To właśnie solidarność i wiara, że dobro puszczone w eter jest w stanie coś zmienić, sprawiło, że w tym roku możemy, jako Iberion szczycić się byciem częścią 29. finału WOŚP.

Wszystko zaczęło się wiele lat temu i nikt nie spodziewał się takiego efektu

Na oficjalnej stronie internetowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znaleźć możemy szereg odpowiedzi na nurtujące wiele osób pytania. Fundacja zdecydowała się na zamieszczenie m.in. informacji na temat sprawozdań finansowych, pokazując, że działa w zupełnie przejrzysty i jasny sposób.

Kiedy w 2 marca 1993 r. Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy została zarejestrowana przez Jerzego Owsiaka, Lidię Niedźwiedzką-Owsiak, Bohdana Maruszewskiego, Piotra Burczyńskiego, Pawła Januszewicza, Waltera Chełstowskiego oraz Beatę Bethke i nikt nie przewidział, że przedsięwzięcie osiągnie tak ogólnoświatowy zakres.

Pierwszy finał odbył się 2 stycznia 1993 r., czyli jeszcze przed oficjalnym zarejestrowaniem WOŚP w sądzie. Był on zorganizowany na zdecydowanie mniejszą skalę niż obecne wydarzenia.

[...] pierwsza zbiórka pieniędzy była organizowana w oparciu o potrzeby kardiochirurgii dziecięcej Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. To właśnie tam istniała fundacja, która już od pewnego czasu zbierała pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego. Kiedy ogłosiliśmy w telewizyjnym programie „Róbta co chceta” zaproszenie do pierwszego Finału, myśleliśmy o jednorazowym happeningu i wielkiej zabawie, która miała przynieść wymierne korzyści. Ale jakie? Tego nikt nawet nie przewidywał - mówił swego czasu Jerzy Owsiak, a jego wypowiedź w tej sprawie znaleźć można na oficjalnej stronie fundacji.

29. finał WOŚP, dla kogo zbieramy pieniądze?

Graj z Iberion i wspomóż z nami WOŚP. Link do zbiórki na Facebooku znajdziesz >TUTAJ< i pamiętaj, że liczy się każdy gest. W tym roku zebrane środki zostaną przekazane zakup sprzętu niezbędnego na oddziałach dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

29. finał zorganizowany jest pod hasłem "Finał z głową" i jak przeczytać można na stronie Fundacji — jest to już drugi finał, który zbiera pieniądze na ten cel. Fundacja WOŚP wskazuje, iż z zebranych pieniędzy zakupione zostaną m.in. egzoskopy, aparaty USG i RTG, lampy operacyjne, polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego, czy koblatory do operacji migdałków.

Źródło: wosp.org.pl 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >