wtv.pl
Polacy chcą skorzystać z majówkowej szansy na szczepienie preparatem J&J

Facebook.com @wielkopolskiurzadwojewodzki / Twitter.com @Dolnoslaski_NFZ

Gigantyczne kolejki do punktów majówkowych szczepień w całym kraju

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Od soboty w mediach społecznościowych nieustannie pokazywane są ogromne kolejki ustawiające się do szczepienia. Sytuacja jest niecodzienna, gdyż nie trzeba wcześniej umawiać się przez portal pacjent.gov.pl, bądź specjalną infolinię. Spora część osób, która przyjdzie do określonych punktów w miastach wojewódzkich, może przyjąć jednodawkowy preparat J&J. Zainteresowanie ze strony Polek i Polaków nie jest małe.

W majówkę możliwe jest zaszczepienie się przeciwko koronawirusowi. Mowa tutaj nie tylko o osobach posiadający termin przypisany przez system koordynujący Narodowy Program Szczepień. Rządzący zdecydowali się bowiem na specjalną akcję, która ma pomóc w dynamicznym przyspieszeniu wzrostu liczby zaszczepionych Polek i Polaków.

Wszystko wskazuje na to, że plan związany z szeroko zakrojoną akcją szczepień przyniósł zakładane efekty. Dowodem na to mogą być kolejki ustawiające się pod punktami w miastach, gdzie postawiono namioty, w których można przyjąć preparat firmy Johnson & Johnson.

Majówkowe szczepienia w miastach wojewódzkich. Wielkie zainteresowanie ze strony Polaków

To już ostatni moment, by liczyć na to, że znajdziemy się w gronie szczęśliwców mogących chwalić się przyjęciem szczepienia w długi weekend majowy. Pierwsi stojący w długich kolejkach to w większości osoby, które zdecydowanie nie odpoczywały w łóżkach do południa.

We wczorajszej relacji TVN24 reporter zapytał pierwsze osoby w warszawskiej kolejce do szczepień o to, kiedy pojawiły się na miejscu. Okazało się, że mowa nawet o 3 i 4 nad ranem. Jedna z zapytanych kobiet wskazała, że w kolejce znalazła się przez przypadek. O 4 nad ranem wyszła bowiem z psem na spacer i spontanicznie zdecydowała o dołączeniu do kolejki, która zakończyć miała się szczepieniem preparatem J&J. Mimo tak wczesnej godziny pojawienia się na miejscu, zajmowała dopiero 11. miejsce w kolejności.

Klaudia Jachira vs Andrzej Duda

Jachira pokazała transparent "Konstytucja" podczas przemówienia Dudy w Sejmie

CZYTAJ DALEJ

Mieszkańcy Poznania i Wrocławia tłumnie zjawili się pod punktami szczepień

W sieci nie brakuje zdjęć potwierdzających wielki sukces majówkowej akcji szczepień. Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu opublikował przed 3 godzinami zdjęcia dokumentujące stojącą pod namiotem kolejkę. Instytucja przy pomocy kanałów w mediach społecznościowych zachęca poznaniaków i osoby przebywające akurat w mieście do dalszego zgłaszania się.

Okazuje się bowiem, że chociaż zaszczepiono już ponad 200 osób, to nadal do wykorzystania zostaje około 1200 sztuk preparatu J&J. Warto podkreślić, że w stolicy Wielkopolski pogoda nie zachęca do kilkugodzinnego oczekiwania w kolejce do szczepienia. W rzeczywistości aura nie zniechęciła jednak do skorzystania z opcji zaoferowanej przez rządzących.

Również we Wrocławiu punkty szczepień nie mogą narzekać na brak zainteresowania. Na Twitterze dolnośląskiego NFZ przekazano informację, iż tylko w ciągu 25 minut szczepionkę przyjęło 80 osób. Pokazano także bliźniacze do Poznania zdjęcia, dokumentujące długą kolejkę.

Niektórzy chcieli mieć pewność otrzymania szczepionki

Rzecznik prasowy Pomorskiego Oddziału NFZ w Gdańsku, Mariusz Szymański, zamieścił na Twitterze informacje o postępie szczepień, jaki wczoraj w okolicach południa miał miejsce w Gdyni. Podkreślił, że również tam aura zmieniła się na niekorzyść dla osób oczekujących na szczepienie w długiej kolejce, jednak pierwsza osoba chętna na otrzymanie szczepionki przeciwko koronawriusowi firmy J&J zajęła swoje miejsce o 3 nad ranem.

Wszystko wskazuje na to, że Narodowy Program Szczepień, a co za tym idzie Michał Dworczyk oraz premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski, będą mogli z dumą ogłosić, że majówkowa akcja szczepień to ogromny sukces.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Kaja Godek świętowała Dzień Flagi, pisząc o odrzuceniu „wrogich ideologii”

  • Stowarzyszenie im. Jana Szyszko broni fundacji o. Rydzyk

  • Policja interweniowała na nielegalnym zlocie tysięcy fanów samochodów

Źródło: Facebook.com @wielkopolskiurzadwojewodzki / Twitter.com @Dolnoslaski_NFZ @GdanskiNfz

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >