wtv.pl > Polska > Episkopat uderza w rząd PiS? Abp Kupny dodał znaczący wpis
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:07

Episkopat uderza w rząd PiS? Abp Kupny dodał znaczący wpis

abp józef kupny
TOMASZ GOLLA/AGENCJA SE/East News

Na Twitterze metropolity wrocławskiego abp. Józefa Kupnego pojawił się wpis, w którym hierarcha zdaje się nawiązywać do uchodźców koczujących na polsko-białoruskiej granicy. "Chrystus nigdy nie przeszedł obojętnie obok ludzi potrzebujących pomocy" – czytamy.

Decyzja rządu Prawa i Sprawiedliwości o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na pasie granicznym przy granicy z Białorusią nadal wywołuje ogromne emocje w przestrzeni publicznej.

Przypomnijmy, że na terenie Białorusi na wysokości miejscowości Usnarz Górny nadal koczuje licząca około 30 osób grupa uchodźców.

Abp Kupny: To nie dodatek do chrześcijaństwa

Niemalże od początku konfliktu na polsko-białoruskiej granicy zwolennicy udzielenia natychmiastowej pomocy migrantom nawiązują do chrześcijańskich wartości, według których, jak przekonują, należałoby wspomóc wspomnianą grupę.

Podobną narrację przedstawia wpis opublikowany w mediach społecznościowych abp. Józefa Kupnego.

"Chrystus nigdy nie przeszedł obojętnie obok ludzi potrzebujących pomocy, nawet jeśli pomoc im wiązała się z naruszeniem konwenansów i zasad ustanowionych przez ludzi" – czytamy w poście metropolity wrocławskiego.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że duchowny nawiązał w ten sposób do działań polityków, którzy od kilku tygodni wzbraniają dostępu do koczujących na granicy uchodźców.

Hierarcha zaznaczył, że "wrażliwość na cierpienie braci i sióstr to nie dodatek do chrześcijaństwa, ale jeden z jego fundamentów".

Wpis, w którym arcybiskup Kupny zdaje się otwarcie krytykować działania rządu Prawa i Sprawiedliwości, udostępnił kolejno Episkopat Polski.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl

Powiązane