wtv.pl > Gospodarka > Plany rządu ws. emerytur. Prawie 4 mln osób mogą zostać zwolnione z podatku
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:22

Plany rządu ws. emerytur. Prawie 4 mln osób mogą zostać zwolnione z podatku

wtv
WTV.pl

Według doniesień portalu OKO.press Prawo i Sprawiedliwość planuje odpowiedzieć na znaczny spadek notowań i zaprezentować nowy program, który na powrót pozwoli myśleć ugrupowaniu o utworzeniu stabilnego rządu w kolejnych wyborach parlamentarnych.

PiS ma zaprzestać walki o młodych wyborców i ponownie odwołać się do sprawdzonego elektoratu. Pomysł przedstawia się stosunkowo prosto: należy skupić się na portfelach Polek i Polaków.

W ramach tzw. Nowego Ładu Jarosław Kaczyński ma szykować rozwiązanie nawiązujące do słynnego programu 500 plus, stojącego za wyborczym sukcesem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach z 2015 roku. Prezentacja nowego programu ma nadejść już 20 marca.

Emerytury bez podatku. Prawie 4 mln beneficjentów

Opracowany przez prezesa PiS projekt ma opierać się na trzech fundamentach. W ramach Nowego Ładu zwiększeniu miałaby zostać poddana składka zdrowotna dla najlepiej zarabiających, co pozwoliłoby na przeznaczenie 7 proc. PKB na system ochrony zdrowia.

Najszerzej komentowane są jednak doniesienia, według których Prawo i Sprawiedliwość szykuje podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł oraz zwolnienie z podatku emerytur, których wartość nie przekracza 2,5 tys. zł.

Według wyliczeń portalu proponowane emerytom rozwiązanie objęłoby 65 proc. z nich, a zatem niemal 4 miliony seniorów, którzy mogliby liczyć na zwolnienie z daniny.

Propozycje, których efekt wiąże się bezpośrednio z kieszeniami podatników, mogą okazać się konieczne dla utrzymania władzy przez Prawo i Sprawiedliwość. Co więcej, wobec jawnego konfliktu wewnątrz Zjednoczonej Prawicy, które w znaczny sposób nadwątlił pozycję partii rządzącej, projekt ma pokazać, że to Jarosław Kaczyński nadal rozdaje karty.

źródło: OKO.press

Artykuły polecane przez redakcję WTV: