wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Plany rządu ws. emerytur. Prawie 4 mln osób mogą zostać zwolnione z podatku

9 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Emerytury mają zostać częściowo zwolnione z podatków, wynika z przecieków dotyczących nowego programu Prawa i Sprawiedliwości. Tzw. Nowy Ład, którego szczegóły mają zostać ogłoszone jeszcze w tym miesiącu, zakłada ponadto zwięk

Według doniesień portalu OKO.press Prawo i Sprawiedliwość planuje odpowiedzieć na znaczny spadek notowań i zaprezentować nowy program, który na powrót pozwoli myśleć ugrupowaniu o utworzeniu stabilnego rządu w kolejnych wyborach parlamentarnych.

PiS ma zaprzestać walki o młodych wyborców i ponownie odwołać się do sprawdzonego elektoratu. Pomysł przedstawia się stosunkowo prosto: należy skupić się na portfelach Polek i Polaków.

W ramach tzw. Nowego Ładu Jarosław Kaczyński ma szykować rozwiązanie nawiązujące do słynnego programu 500 plus, stojącego za wyborczym sukcesem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach z 2015 roku. Prezentacja nowego programu ma nadejść już 20 marca.

Emerytury bez podatku. Prawie 4 mln beneficjentów

Opracowany przez prezesa PiS projekt ma opierać się na trzech fundamentach. W ramach Nowego Ładu zwiększeniu miałaby zostać poddana składka zdrowotna dla najlepiej zarabiających, co pozwoliłoby na przeznaczenie 7 proc. PKB na system ochrony zdrowia.

Najszerzej komentowane są jednak doniesienia, według których Prawo i Sprawiedliwość szykuje podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł oraz zwolnienie z podatku emerytur, których wartość nie przekracza 2,5 tys. zł.

Według wyliczeń portalu proponowane emerytom rozwiązanie objęłoby 65 proc. z nich, a zatem niemal 4 miliony seniorów, którzy mogliby liczyć na zwolnienie z daniny.

Propozycje, których efekt wiąże się bezpośrednio z kieszeniami podatników, mogą okazać się konieczne dla utrzymania władzy przez Prawo i Sprawiedliwość. Co więcej, wobec jawnego konfliktu wewnątrz Zjednoczonej Prawicy, które w znaczny sposób nadwątlił pozycję partii rządzącej, projekt ma pokazać, że to Jarosław Kaczyński nadal rozdaje karty.

źródło: OKO.press

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Prezydent Andrzej Duda pojawił się na filmiku z okazji Dnia Kobiet

  • Komendant Główny Policji złożył życzenia z okazji Dnia Kobiet

  • Homofobiczny akt przemocy na ulicy w Warszawie. Mężczyzna został pchnięty nożem: "Trzymał za rękę partnera"

Podobne artykuły

Zauważono, że 14. emerytura nie została wyszczególniona przez rząd w planie finansowym przekazanym do instytucji europejskich

Gospodarka

14. emerytura nie będzie wypłacana? Rząd tego nie przewidział?

Czytaj więcej >

Gospodarka

Zaczynają się kontrole pod CPK. Geodeci mogą wejść na waszą działkę i zapukać

Czytaj więcej >

Gospodarka

GIS ostrzega: Wykrycie bakterii Salmonella w partii sezamu łuskanego

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Gospodarka

Wszystkie sklepy zamknięte w niedziele niehandlowe? PiS szykuje nowelizację ustawy

Czytaj więcej >

Gospodarka

Rząd bierze się za emerytów. Zachęta do dłuższej praca pojawi się w KPO

Czytaj więcej >

Gospodarka

Polscy lekarze dostali zaledwie 19 zł podwyżki

Czytaj więcej >