wtv.pl > Polska > Dramat w Wielkopolsce. Nastolatek porażony prądem, niestety nie żyje
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:49

Dramat w Wielkopolsce. Nastolatek porażony prądem, niestety nie żyje

Wielkopolska
Marek BAZAK/East News

Wielkopolska. Nie żyje 16-letni chłopiec, który postanowił wejśc prosto do transformatora siłowni przyłączeniowej elektrowni wiatrowej. Niestety, pomimo natychmiastowej reakcji służb, nie udało się przywrócić funkcji życiowych u dziecka. Informacje o tragedii podali dziennikarze stacji TVN24.

Jak podaje TVN24, do zdarzenia doszło dziś w okolicach godziny 12 na ulicy Nagórnej w miejscowości Koło. Mowa o rejonach Wielkopolski. Przyczyną wypadku, według dostępnych informacji, najprawdopodobniej było nierozsądne zachowanie nastolatka.

Koło jest miastem położonym na terenie województwa wielkopolskiego, a konkretnie między Koninem a Kutnem. Według Danych Głównego Urzędu Statystycznego za 2019 roku w gminie żyje aż 21 686 mieszkańców i mieszkanek.

Wielkopolska. Nie żyje 16-letni chłopiec. Poraził go prąd

16-latek spotkał się kolegą w okolicach ulicy Nagórnej, gdzie znajduje się siłownia przyłączeniowa elektrowni wiatrowej. Chłopiec zdecydował się na wejście transformatora, w wyniku czego został porażony prądem. Trzeźwą reakcją wykazał się drugi nastolatek, który natychmiastowo wezwał służby ratunkowe.

Medycy udali się na miejsce, jednak nie mieli możliwości udzielenia natychmiastowej pomocy. Wszystko przez wzgląd na potrzebę odłączenia prądu. Do akcji wkroczyło także pogotowie elektryczne, które umożliwiło dojście do 16-latka.

Informacji o przebiegu akcji ratunkowej udzieliła przedstawicielka Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole. Katarzyna Wojciechowska, bo o niej mowa, wskazała, że z transformatora wyjęto ciało chłopca. - Strażacy, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, musieli czekać na odłączenie prądu przez energetyków. Dopiero wtedy mogli wejść do transformatora, z którego wynieśli ciało 16-latka - wskazała dla TVN24. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [TVN24]

Tagi: Polska
Powiązane