Szef szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym skomentował kwestię nadchodzącej majówki.. eastnews/ PHOTO MAREK KUDELSKI
Źródło: eastnews/ PHOTO MAREK KUDELSKI
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 8 Kwietnia 2021

Dr Zaczyński: Zostałbym na majówkę w domu, żeby mieć później wakacje

Kwestia nadchodzącej majówki została skomentowana przez szefa szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym oraz wicedyrektora szpitala MSWiA w Warszawie. Dr Zaczyński przekazał, że w celu cieszenia się wakacjami powinniśmy rozważyć zostanie w domu na początku maja.

Goszczący w programie Polsat News medyk został zapytany o rekomendacje dotyczące tegorocznej majówki oraz nadchodzących wakacji. – Albo chcemy zjeść ciastko, albo mieć ciastko – odparł doktor Zaczyński.

Ekspert o majówce: "Zostałbym w domu"

Szef szpitala na Stadionie Narodowym przekazał, że jeśli chcemy mieć majówkę, najprawdopodobniej nie będziemy mogli liczyć na wakacje, bo pandemia zapewn ulegnie ponownemu rozpędzeniu.

Przedstawił też alternatywną wersję. – Albo nie mamy majówki i czekamy, żeby zaszczepić jak najwięcej osób przynajmniej do lata – dodał ekspert.

Wtedy te obostrzenia na pewno trochę się zmniejszą. Tak było w zeszłym roku – zaznaczył.

Sieć obiega Sieć obiega "antyszczepionkowy" nekrolog Krzysztofa KrawczykaCzytaj dalej

Gość Polsatu zapewnił, że osobiście zdecydowałby się na spędzenie majówki w domu, by potem móc cieszyć się latem.

Dr Zaczyński zwrócił uwagę na sceny z zeszłego lata, m.in. słynnej plaży we Władysławowie, gdzie ludzie spędzali czas nieomal parawan przy parawanie. Ekspert zwrócił uwagę, że nie zaowocowało to wzrostem zakażeń.

Pytany o niechęć części Polek i Polaków do szczepień, wicedyrektor szpitala MSWiA w Warszawie zwrócił uwagę, że im więcej osób przyjmie dawkę, tym szybciej negatywny stosunek do akcji szczepionkowej powinien maleć.

Ja wiem, że wielu się nie zgadza, ale wielu też nie zgadza się, że Ziemia jest okrągła – zauważył, komentując Narodowy Program Szczepień.

Komentując skuteczność szczepionek na nowe odmiany wirusa, Dr Zaczyński zaznaczył, że im dłużej walczymy z pandemią, tym szansą na zmutowanie wirusa do tego stopnia, że nie będzie reagował on na opracowane preparaty, jest coraz większa.

W opinii gościa Polsatu News koniec pandemii może przynieść dopiero wypracowanie tzw. odporności stadnej. Jako przykład podał Izrael, gdzie krzywa zachorowań drastycznie spadła, a cała gospodarka zaczęła być uruchamiana.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: Polsat News