wtv.pl
Dr Grzesiowski przekazał swoją opinię na temat łagodzeń obostrzeń

screen RMF FM

Dr Grzesiowski skomentował decyzję o powolnym luzowaniu obostrzeń

29 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Wczoraj rząd przedstawił harmonogram luzowania obostrzeń. Dr Grzesiowski skomentował decyzje ogłoszone przez ministra Adama Niedzielskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego. Ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej zdejmowanie niektórych restrykcji oce

Dr Grzesiowski po raz kolejny postanowił przedstawić swoją szczerą opinię, tym razem dotyczyła ona obostrzeń. Wczoraj premier i minister zdrowia zapowiedzieli, jak wyglądać będą najbliższe tygodnie. Nie wszystkie decyzje zyskały aprobatę eksperta Naczelnej Rady Lekarskiej.

Od wczoraj głównym tematem poruszanym w mediach są właśnie obostrzenia. Trudno się temu dziwić, ponieważ rządzący zapowiedzieli sporo zmian w tej materii do końca maja.

Okazuje się jednak, że w kwestii restrykcji dr Grzesiowski nie ma pokrewnego do ministra zdrowia i premiera stanowiska. Zwraca uwagę, że niektóre obostrzenia mogły zostać zniesione szybciej, a inne natomiast są bardzo ryzykownym zagraniem.

Dr Grzesiowski komentuje dla RMF FM obostrzenia

Słowa eksperta Naczelnej Rady Lekarskiej w sprawie obostrzeń są jasne. Dr Grzesiowski, za co zresztą borykać się musi z nieprzyjemnościami, nie zamierza komentować decyzji rządzących w kwestii walki z pandemią w sposób polityczny i dyplomatyczny.

W rozmowie z Mariuszem Piekarskim z RMF FM przekazał, że największe ryzyko niesie ze sobą luzowania obostrzenia dotyczącego organizacji wesel. Wprost stwierdził, iż właśnie to jest „najbardziej ryzykowne działanie” rządu.

W uzasadnieniu tego poglądu dr Grzesiowski wskazał, że na sali weselnej nie jest możliwe faktyczne utrzymanie rygorów sanitarnych. Niezrozumienie w kwestii decyzji rządu w sprawie obostrzeń ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej wyraził również w stosunku do otwarcia hoteli.

Hotele mogłyby być otwarte wcześniej?

Okazuje się, że zdaniem dr. Grzesiowskiego kwestia otwarcia hoteli jest niepotrzebnie przesunięta w czasie. - Hotele nie stanowią żadnego zagrożenia, jeśli wyłączone są przestrzenie wspólne - powiedział dla RMF FM. 

Chodzi o wyłączenie z użytku dla gości miejsc takich jak bary, czy strefy rozrywkowe na przykład kręgielnie. Dr Grzesiowski wskazuje, że akurat to obostrzenie mogłoby złagodzone od razu. Hotele mają nie być miejscami, gdzie transmitowany jest wirus. Zupełnie inaczej ma być w kwestii otwieranych ponownie na uczniów szkół.

Krytyka spadła na rząd również w związku z nauką stacjonarną

Od 29 maja uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej w swoich szkołach. Zdaniem eksperta Naczelnej Rady Lekarskiej to obostrzenie to wielka niewiadoma. Dr Grzesiowski wskazał, że to właśnie szkoły i sale lekcyjne są wzorcowym miejscem, gdzie przenoszony jest koronawirus. - Strumienie rozprzestrzeniania się wirusa są znane i to są duże grupy w zamkniętych pomieszczeniach. I to są właśnie szkoły - skwitował dr Grzesiowski.

Zwrócił jednocześnie uwagę, że kadra pedagogiczna, która wystawiona będzie na kontakt z dziećmi i młodzieżą, nie jest jeszcze grupą społeczną, która otrzymała dwie dawki szczepionki. Największym zagrożeniem w przypadku tego obostrzenia jest zdaniem dr. Grzesiowskiego fakt, że „nikt nie jest w stanie przewidzieć, co się stanie”.  

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Magda Mołek po roku skomentowała swoje odejście z telewizji

  • Niedzielski zapowiada: Lekarze będą dzwonić do niezaszczepionych seniorów

  • 5-latek utonął po wpadnięciu do studzienki. Jest decyzja ws. urzędniczki

Źródło: RMF FM

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >