wtv.pl
Beata Szydło

Jan BIELECKI/East News

Dostała fuchę nie tylko w Muzeum Auschwitz-Birkenau. Odkryto, gdzie jeszcze pracuje Beata Szydło

25 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Beata Szydło nie poprzestaje na zasiadaniu w radzie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Dziennikarze Gazety Wyborczej ustalili kolejne miejsce zagrzane przez byłą premier. Kolejna nominacja przyszła prosto od ministra obrony narodowej.

Beata Szydło usunęła się na dalszy plan w wielkim świecie polityki. Wszystko za sprawą wejścia do Parlamentu Europejskiego. Warto przypomnieć, że do międzynarodowego organu skierowało ją aż 525 811 Polek i Polaków, co stanowi jeden z najlepszych wyników w historii polskich wyborów.

Nieoficjalnie już mówi się o powrocie europosłanki. Według pogłosek przewijających się przez media, miałaby ona przejąć władzę po Jarosławie Kaczyńskim, który już zadeklarował zrezygnowanie ze startu w wyborach na przewodniczącego partii. 

Beata Szydło zasiada w kolejnej radzie. Zaskakujące informacje

Wszystko jednak wskazuje na to, że na ten moment polityczka Zjednoczonej Prawicy ma na celu poszerzenie swojego CV. Dziennikarze Gazety Wyborczej dotarli do wiadomości, wskazujących na obecność Szydło w kolejnej radzie społecznej. 

Redaktorom nie udało się otrzymać oficjalnego potwierdzenia ze strony Ministra Obrony Narodowej, jednak mimo to podtrzymują, iż Beata Szydło zasiada w radzie społecznej 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką. Należy zaznaczyć, że decyzje o tym, kto zasiada w organie podejmuje właśnie resort Mariusza Błaszczaka. Pozostali członkowie grona są lekarzami, pielęgniarkami oraz przedstawicielami jednostki.

Od kilku tygodni posłanka do Parlamentu Europejskiego sprawuje funkcje członkini rady przy Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau. "Ta społeczna funkcja jest dla mnie, mieszkanki Ziemi Oświęcimskiej, zaszczytem i wielkim obowiązkiem" - poinformowała za pośrednictwem Twittera, doprowadzając do wybuchu kolejnego skandalu. 

Zaskakująca rekomendacja ze strony ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu - Piotra Glińskiego - wywołała reakcję Marka Lasoty, Stanisława Krajewskiego i Krystyny Oleksy. Cała trójka naukowców zrezygnowała z dalszego zasiadania w organie.

Co ciekawe, Gazeta Wyborcza zwraca uwagę na obecność Szydło w kolejnej radzie, tym razem prowadzącą działalność Muzeum Ziemi Oświęcimskiej. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Gazeta Wyborcza]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >