wtv.pl > TV > Lidia Lasota nową redaktor naczelną Radia Łódź. Wcześniej jako jedna ze "zwykłych ludzi" wystąpiła w "Motel Polska"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:17

Lidia Lasota nową redaktor naczelną Radia Łódź. Wcześniej jako jedna ze "zwykłych ludzi" wystąpiła w "Motel Polska"

Nową redaktor naczelną w Radiu Łódź została znana z "Motel Polska" Lidia Lasota
screen "Motel Polska" odc. 5, vod.tvp.pl

Zaskakująca kariera Lidii Lasoty znanej dzięki występowi w "Motelu Polska". Jej medialne doświadczenie zostało docenione przez nowo mianowanego prezesa Radia Łódź. Od teraz Lidia Lasota jest redaktor naczelną regionalnej rozgłośni Polskiego Radia.

Okazuje się, że "Motel Polska" mimo ogólnokrajowej krytyki przyniósł ze sobą małe sukcesy. Jednym z nich pochwalić może się Lidia Lasota.

Znana z udziału w niecodziennym reality show TVP "zwykła kobieta" znalazła pracę na kierowniczym stanowisku w Radiu Łódź. W roli redaktor naczelnej obsadził ją Arkadiusz Paluszkiewicz. Kariera obojga jest dla adeptów rynku medialnego prawdziwą inspiracją.

Lidia Lasota redaktor naczelną Radia Łódź

Portal wirtualnemedia.pl podał, że Lidia Lasota została redaktor naczelną Radia Łódź. W rozmowie z dziennikarzami potwierdził to sekretariat regionalnej rozgłośni.

- Potwierdzamy, że pani Lidia Lasota została nową redaktor naczelną rozgłośni, jednak nikt tego nie będzie komentował - przekazała w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl osoba z sekretariatu łódzkiego radia.

Skąd ta niechęć do publicznej wypowiedzi na temat nowej redaktor naczelnej? Możliwe, że kariera w "Motelu Polska" nie rzuca na nową współpracowniczkę Radia Łódź dobrego światła.

Arkadiusz Paluszkiewicz, który zasiadł w fotelu prezesa i wybrał Lidię Lasotę na nową funkcję, również pochwalić może się niespotykanie szybkim awansem.

Od lat związana z TVP, ostatnio w "Motelu Polska"

Portal press.pl donosi, iż związkowcy chcieli, by na nowo powstałą funkcję redaktora naczelnego mianowano Małgorzatę Warzechę. Wybrano jednak Lidię Lasotę.

Lidia Lasota od lat związana jest z mediami publicznymi. Jest autorką religijnego programu dla dzieci "Ziarno". Nad tego typu formatami pracuje z TVP od lat 90.

W "Motelu Polska" przedstawiono ją jako jedną z trójki przyjaciół, którzy wybrali "życie z dala od miejskiego zgiełku". Internauci szybko w "zwykłych Polakach" rozpoznali byłego radnego PiS z gminy Poświętne (Mieczysław Worach), kierowniczkę jednej z placówek KRUS i radną PiS z powiatu Opoczno (Maria Witkowska) oraz właśnie Lidię Lasotę: pracowniczkę TVP i przyjaciółkę Roberta Telusa z PiS.

>

Źródło: screen "Motel Polska" odc. 5, vod.tvp.pl

Ma wykształcenie dziennikarskie

Kim jest Lidia Lasota? Nowa redaktor naczelna Radia Łódź ukończyła studia na kierunku filologia polska oraz dziennikarstwo na KUL. Dodatkowo może pochwalić się dyplomem z marketingu politycznego i medialnego z Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu w Warszawie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Jak dowiedział się portal wirtualnemedia.pl, przez cały wtorek Lidia Lasota była wprowadzana w swoje nowe obowiązki przez prezesa Arkadiusza Paluszkiewicza.

Kim jest prezes Radia Łódź?

Prezes również jest ciekawą osobistością. Kierujący regionalnym oddziałem Polskiego Radia Arkadiusz Paluszkiewicz nigdy wcześniej nie pracował w mediach. Nie przeszkadzało to jednak Radzie Mediów Narodowych, która go powołała.

Jak podają wirtualnemedia.pl, Arkadiusz Paluszkiewicz miał wskazać w rozmowie z Radą Mediów Narodowych, iż jego dodatkową umiejętnością jest to, że prowadził w przeszłości konferencje z udziałem przedstawicieli mediów oraz występował medialnie na spotkaniach.

Arkadiusz Paluszkiewicz był kandydatem Joanny Lichockiej z PiS. Ta sama polityczka zgłosiła wcześniej wniosek o odwołanie poprzedniego prezesa Radia Łódź Dariusza Szewczyka.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wirtualnemedia.pl, wtv.pl Zdjęcie główne: screen "Motel Polska" odc. 5, vod.tvp.pl

Powiązane