wtv.pl
Droga pod domem Jarosława Kaczyńskiego nie wygląda najlepiej

(zdj. il.) PAWEL DABROWSKI/AGENCJA SE/East News

Przed domem Jarosława Kaczyńskiego droga pełna dziur, zaniedbane ulice. Dlaczego tak to wygląda?

3 Marca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Niestety luksusowe limuzyny podjeżdżające pod dom Jarosława Kaczyńskiego muszą uważać nie tylko na to, by nie przekroczyć dopuszczalnej prędkości. Pod domem prezesa PiS sytuacja związana ze stanem nawierzchni jest wręcz dramatyczna. Nie jest wiadome, czy

  • Super Express donosi, że jezdnia i chodnik pod domem Jarosława Kaczyńskiego wygląda niczym "ser szwajcarski"

  • Po zimie, masowych protestach oraz rozjeżdżania przez policyjne samochody jezdnia zamieniła się w jedną wielką dziurę

  • Miasto Jest Nasze - Żoliborz, poinformowało, że Rafał Trzaskowski przychylił się do proponowanych zmian na ulicy Mickiewicza

  • Już niedługo w sąsiedztwie domu Jarosława Kaczyńskiego dojdzie do zmian i pojawią się specjalne wydzielone pasy dla rowerzystów

Żoliborski dom Jarosława Kaczyńskiego to w ostatnich miesiącach jeden z gorętszych adresów na mapie Warszawy. Od 22 października pod niepozorną brązową furtkę blisko sporego skrzyżowania pojawiały się prawdziwe tłumy. 

Warto tutaj zaznaczyć, że tłumy dotyczą nie tylko osób protestujących wobec zaostrzenia prawa do aborcji, ale również tłumy policjantów, które dbali, by dom Jarosława Kaczyńskiego, jak i on sam byli bezpieczni. Wydaje się, że w połączeniu z zimą stanowiło to dla tamtejszej drogi przysłowiowy gwóźdź do trumny.

Warszawa: pod domem Jarosława Kaczyńskiego jezdnia i chodniki pokryte są dziurami

Oczywiście nie tylko droga pod domem Jarosława Kaczyńskiego wygląda po zimie niczym obraz nędzy i rozpaczy. Dziury po okresie zimowym masowo pojawiają się w niemal całej Polsce i jest to standardowym wiosennym widokiem.

Niemniej wydawać by się mogło, że prezes PiS może liczyć na nieco więcej względów niż przeciętny obywatel, jednak regule tej przeczy trywialność problemów z dojazdem do domu Jarosława Kaczyńskiego. Rafał Trzaskowski nie ma zamiaru faworyzować rejonu, gdzie mieszka polityk?

Jak donosi Super Express wygląd trasy i samego chodnika dla pieszych tuż pod domem Jarosława Kaczyńskiego bardziej przypomina "ser szwajcarski" niż ulicę przy domu praktycznie najważniejszego polityka w państwie.

Dziennikarze przekazują, że dziur jest tak dużo, że kierowcy muszą być czujni, gdyż w przeciwnym przypadku mogą uszkodzić zawieszenie w aucie. W tym przypadku nie tylko zwykli użytkownicy drogi muszą uważać, ale w szczególności kierowcy prowadzący drogie rządowe limuzyny, w których podróżuje prezes PiS. Drogowcy nie pozostawiają złudzeń co do powodów takiego stanu rzeczy.

Od lat ten sam problem

- Zima to najmniej łaskawa pora roku dla nawierzchni jezdni. Nagłe zmiany temperatury, mróz i duża ilość opadów powodują wiele ubytków. Aby zapewnić bezpieczeństwo użytkowników dróg, na bieżąco usuwamy te, które mogą skutkować uszkodzeniem pojazdu. Do napraw na szerszą skalę przystępujemy wczesną wiosną, gdy aura jest bardziej sprzyjająca - przekazują Super Expressowi drogowcy komentujący poważne ubytki w jezdni pod domem Jarosława Kaczyńskiego.

Z obserwacji wynika, iż uszkodzona jest nie tylko jezdnia, gdzie starszą wielkie dziury będące zagrożeniem dla płynnego ruchu drogowego. Również krawężniki wymagają wymiany, gdyż są zdewastowane. Po roztopieniu się hałd śniegu oczom przechodniów oraz ochroniarzy Jarosława Kaczyńskiego ukazało się prawdziwe morze psich odchodów oraz porozrzucanych wszędzie niedopałków papierosów.

Nie mniejszym warunkiem oddziałującym na znaczne pogorszenie się stanu drogi i chodnika pod domem Jarosława Kaczyńskiego miał fakt, że były one regularnie rozjeżdżane przez tabuny samochodów policyjnych. Związane jest to bezpośrednio z protestami na ulicy Mickiewicza na warszawskim Żoliborzu (więcej na ten temat przeczytasz m.in. >TUTAJ<). Wiadomo jednak, że stołeczny ratusz planuje w okolicach willi prezesa PiS sporą zmianę w kwestii organizacji ruchu.

Rafał Trzaskowski będzie zmieniał ulicę Mickiewicza

Mieszkańcy Żoliborza od lat aktywnie lobbują w ratuszu, by ulica Mickiewicza uległa zmianie, jednak nie ma to nic wspólnego z domem Jarosława Kaczyńskiego i raczej zbytnio nie zainteresuje samego prezesa PiS. Remont nawierzchni najprawdopodobniej nie jest na liście priorytetowych zmian. Aprobatę zyskał jednak pomysł żoliborskiego Miasto Jest Nasze.

- Będą pasy rowerowe na ulicy Mickiewicza! Choć obecnie przeważają tam silnikowe pojazdy Polska Policja, jeszcze w tym roku Zarząd Dróg Miejskich Warszawa przewiduje wyznaczenie na odcinku pomiędzy placem Wilsona a ulicą Potocką obustronnych pasów dla rowerów razem z zatokami postojowymi porządkując obecne chaotyczne parkowanie - pisze na Facebooku Miasto Jest Nasze - Żoliborz.

Możliwe, że w przyszłości prezes PiS przekona się do zdrowego trybu życia i skorzysta z powstających pasów rowerowych. Na ten moment pod domem Jarosława Kaczyńskiego powszechnym widokiem są limuzyny z funkcjonariuszami dbającymi o bezpieczeństwo polityka.

Źródło: Super Express / Facebook.com Miasto Jest Nasze - Żoliborz

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >