wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Wpadka "Wiadomości" TVP. Na jednym pasku pomylono się aż trzykrotnie

3 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Na słynnym pasku TVP autor materiału "Platforma obiecuje, ale nie realizuje", który zaprezentowano w "Wiadomościach", popełnił aż trzy pomyłki. Funkcjonariuszkę policji, której wypowiedź przytaczano, podpisano jako si

W „Wiadomościach” TVP skomentowano zaprezentowany przez Platformę Obywatelską pakiet rozwiązań „recepta na kryzys”, w którym przedstawiono propozycje dotyczące przeciwdziałania skutkom kryzysu wywołanego pandemią COVID-19. Telewizja Polska natychmiast zwróciła uwagę, że na wprowadzenie części z nich PO miało czas za własnych rządów.

„Wiadomości” TVP: „Działanie na szkodę państwa”

W materiale odniesiono się do słów części opozycyjnych polityków, którzy w odpowiedzi na opublikowane przez „Gazetę Wyborczą” taśmy Daniela Obajtka mówili o unikaniu tankowania na zarządzanych przez biznesmena stacjach PKN Orlen.

Pogarda i bojkot polskich koncernów to nie tylko działanie na szkodę państwa. Takie słowa osób publicznych mogą nieść za sobą poważne konsekwencje, padło z ust autora materiału Macieja Sawickiego.

Jako przykład rzekomego efektu działań opozycji wskazano przypadek z Rymania, gdzie kierująca srebrnym BMW kobieta zdemolowała w sobotę należącą do Orlenu stację benzynową.

Tu przytoczono wypowiedź funkcjonariuszki z komendy policji, która bada sprawę. Przy okazji pomylono jej nazwisko, stopień oraz miasto, w którym pracuje.

TVP i trzy pomyłki na jednym pasku

W materiale „Wiadomości”, na co zwraca uwagę portal gromota.medium.com, pojawiła się wypowiedź kobiety podpisanej jako sierż. Karolina Seemann. Na pierwszy rzut oka wszystko się zgadza. Pani Karolina w istocie jest bowiem oficerem prasowym komendy w Kołobrzegu. Na antenie TVP pojawiła się jednak zupełnie inna osoba.

Wspomniany serwis zwraca uwagę, że w Kołobrzegu nie istnieje „Komenda miejska policji”. W materiałach i artykułach pozostałych mediów oficer prasowa jest podpisywana jako rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu. Jej słowa przytaczał m.in. dziennik „Fakt”.

Nie sposób wykluczyć, że autor materiału, przygotowując go, skorzystał z usług Google, chcąc sprawdzić nazwisko policjantki, która wypowiadała się w sprawie zdarzenia na należącej do Orlenu stacji benzynowej. Nie zadał sobie jednak trudu, by potwierdzić jej wizerunek.

Kobietą, która wystąpiła w „Wiadomościach” TVP, jest podinsp. Alicja Śledziona, rzeczniczka Zachodniopomorskiej Komendy Wojewódzkiej w Szczecinie. Rzecz potwierdza również charakterystyczny budynek szczecińskiej komendy widoczny za funkcjonariuszką.

W związku ze sprawą policjantka pojawiła się również w TVN24. Co ciekawe, podinsp. Śledziona występowała w licznych materiałach Telewizji Polskiej, m.in. w TVP3 Szczecin. Wówczas podpisywano ją prawidłowo.

źródło: TVP / TVP3 / TVN24 / gromota.medium.com

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Konrad Wrzesiński

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Jacek Kurski w Opolu chwali swoich pracowników, mówi o ataku na TVP i kieruje złośliwą uwagę w kierunku Donalda Tuska

TV

Kurski wskazuje, że inna telewizja ma "niemal jeden do jeden oprawę TVP INFO". Dodał, że jego stacje zapewniają wolny wybór w mediach

Czytaj więcej >

TV

Nie żyje dziennikarka TVP. Zmarła redaktor Izabela Pieczara

Czytaj więcej >
Joanna Moro

TV

Echa nieudanego występu Joanny Moro na "Wakacyjnej Trasie Dwójki". Pracownik TVP stracił pracę?

Czytaj więcej >

TV

Ruszają Wydarzenia 24. Telewizja ma być konkurencją dla TVN24

Czytaj więcej >

TV

Maciej Orłoś ostro o odejściu z TVP. "Kieruje tym cynicznie prezes Kurski"

Czytaj więcej >
Wpadka Nowa Zelandia

TV

Wpadka nowozelandzkiej minister. Podczas wywiadu do pokoju wszedł jej syn. To, co pokazał okazało się wyjątkowo zaskakujące

Czytaj więcej >