wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Daniel Obajtek zabrał głos ws. pracy syna Beaty Szydło. "Dlaczego miałem mu nie pomóc?"

19 Marca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Obecnie każdy kolejny dzień przynosi informacje na temat nowych posiadłości bądź biznesów Daniela Obajtka. Tym razem prezes Orlenu w trakcie wywiadu w wPolsce odniósł się do sprawy zatrudnienia w ERG Bieruń. Przedsiębiorczy były wójt

  • W telewizji wPolsce w rozmowie z Edytą Hołdyńską Daniel Obajtek odniósł się do zatrudnienia w ERG Bieruń syna Beaty Szydło

  • Prezes Orlenu wskazał, że zachował się po ludzku i pomógł młodemu człowiekowi

  • Nie widzi w swojej prośbie dotyczącej zatrudnienia Tymoteusza Szydło niczego złego

W ostatnich dniach nie ma bardziej gorącego tematu niż Daniel Obajtek i wszystko co z nim związane. Okazało się, że obecny prezes Orlenu może pochwalić się zawstydzającym wręcz zapleczem nieruchomości, czy ciekawymi inwestycjami.

Dodatkowo Gazeta Wyborcza oraz OKO.press punktują kolejne osoby, które dzięki bliskiemu kontaktowi z Danielem Obajtkiem mogły liczyć na zdecydowanie więcej szczęścia niż przysłowiowy szary Kowalski. Prezes Orlenu odpiera te zarzuty i uważa, że są one związane z planowaną fuzją z Lotosem.

W czasie wywiadu dla wPolsce Daniel Obajtek postanowił odnieść się do zarzutów dotyczących zatrudnienia syna byłej premier Beaty Szydło w ERG Bieruń. Podkreśla, że nie widzi w tym nic złego i szukanie w tym wydarzeniu jakichś nieprawidłowości jest zwyczajnie absurdalne.

Daniel Obajtek broni zatrudnienia syna Beaty Szydło, Tymoteusza

O tym, że w firmie ERG Bieruń związanej z Danielem Obajtkiem zatrudniony jest pod zmienionym nazwiskiem syn Beaty Szydło, Tymoteusz, informowaliśmy już dwa dni temu (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<). Sama była premier, a obecna europosłanka nie zdecydowała odnieść się do ujawnionych wiadomości, jednak zupełnie inaczej postąpił były wójt Pcimia.

Daniel Obajtek był gościem w wPolsce i to właśnie tam został zapytany o zarzuty w związku z zatrudnieniem w firmie, gdzie ma udziały, Tymoteusza Szydło. Prezes Orlenu podkreślał, że przede wszystkim należy zauważyć, iż nie ma on w ERG Bieruń udziałów większościowych.

- Ja w tej spółce jestem udziałowcem dziesięcioprocentowym, nie mam pakietu, w żadnym wypadku, większościowego. To jest po pierwsze - mówił w rozmowie z Edytą Hołdyńską w telewizji wPolsce Daniel Obajtek.

- Po drugie proszę panią... jest to młody chłopak i dlaczego miałem mu nie pomóc? Czy ja go zatrudniłem do spółki Skarbu Państwa? Poprosiłem, oczywiście poprosiłem, ale mogłem to zrobić... żeby zatrudnić człowieka na zwykłe stanowisko - dodawał prezes Orlenu. Jasno też określił, jak ocenia swoje działania w tej kwestii.

Daniel Obajtek: „zachowałem się w porządku”

- Zachowałem się w porządku, zachowałem się jak człowiek i zachowałem się w porządku - przekonywał Daniel Obajtek. Podkreślał jednocześnie, że syn Beaty Szydło jest zwyczajnie atakowany.

- [...] tamci nie szanują żadnej świętości. Atakują tego pana. On ma prawo do życia, ma prawo do pracy. To powinien być plus dla osoby pani premier i mojej, a jesteśmy obiektem wstrętnego atakowania - przekonywał w rozmowie z Edytą Hołdyńską w telewizji wPolsce prezes Orlenu.

Podkreślał również, że osoby punktujące nieprawidłowości wokół niego uczyły się tych praktyk na podstawie poprzedniego systemu i on nie ma zamiaru pozwolić na takie wyniszczanie ludzi.

Syn Beaty Szydło pracuje w ERG Bieruń związanej z Danielem Obajtkiem

Informacje, iż były ksiądz Tymoteusz Szydło pod panieńskim nazwiskiem matki rozpoczął pracę jako przedstawiciel handlowy w ERG Bieruń, wywołało sporo kontrowersji. Według informacji przekazywanych przez osoby związane z firmą zatrudnienie syna byłej premier nie było niczym nadzwyczajnym.

- W bieruńskiej spółce szukano akurat pracownika, kandydat przeszedł normalny proces rekrutacji. Syn Beaty Szydło jest tu szeregowym pracownikiem, zaczął współpracę ze spółką 1 października 2019 r. Pracuje na pełny etat na stanowisku samodzielnego referenta - powiedział w rozmowie z gazetą Wyborczą mecenas Daniela Obajtka, Maciej Zaborowski. Wskazał on również, że praca Tymoteusza Szydło w firmie to sprawa prywatna, a sam syn byłej premier i Daniel Obajtek nigdy się nie spotkali.

Źródło: wPolsce / Gazeta Wyborcza / Super Express 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią m&oacute;wioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Marek BAZAK/East News

Polska

Weekendowa przerwa techniczna w bankach. Jakie utrudnienia czekają na klientów?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Polska

Rafał Ziemkiewicz zatrzymany lotnisku. Służby zabrały mu telefon i leki

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska

Prof.Horban: Rada Medyczna coraz bliżej zarekomendowania obostrzeń. Ograniczenia na wzór Francji

Czytaj więcej >
Straż Graniczna komentuje sprawę uchodźców z Michałowa

Polska

"Odmówili złożenia takiego wniosku w Polsce". SG komentuje sprawę uchodźców z Michałowa

Czytaj więcej >
Protesty: pod Kancelarią Premiera rozbiło się "czerwone miasteczko"

Polska

Protest pracowników sądów i prokuratur. Pod KPRM wyrosło "czerwone miasteczko"

Czytaj więcej >
Lublin

Polska

Lublin: Odnaleziono ciała trójki martwych dzieci. Ich matka przyznała się, że to ona je zabiła

Czytaj więcej >