wtv.pl
Okno życia

Zdjęcie ilustracyjne: CEZARY PECOLD/SE/EAST NEW/East News

Częstochowa. Dziewczynka w oknie życia. Rodzice zgłosili się na policję

24 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Okno życia przyjęło kolejnego malucha. Zakonnice ze zgromadzenia Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej usłyszały głośny alarm. Co ciekawe, rodzice zgłosili się na najbliższy komisariat policji. Do zdarzenia doszło na terenie Częstochowy.

Informacje o pozostawionej dziewczynce przekazano za pośrednictwem oficjalnej strony Caritas Polska na Facebooku. "To już piąte dziecko w oknie życia imienia błogosławionego Edmunda Bojanowskiego w Częstochowie! Módlmy się w intencji dziewczynki i jej mamy, aby Bóg im pobłogosławił!" - czytamy we wpisie.

???? Uratowane dziecko! ????- Dzisiaj o pierwszej w nocy w Częstochowskim OKNIE ŻYCIA zostawiono dziewczynkę. Jest piękna i...

Opublikowany przez Caritas Polska Sobota, 24 kwietnia 2021

Okno życia przyjęło kolejnego malucha. Zakonnice z Częstochowy niespodziewanie usłyszały alarm

Głos w sprawie zabrał sam dyrektor lokalnego oddziału Caritastu, pracującego przy Archidiecezji Częstochowskiej. "Dzisiaj o pierwszej w nocy w Częstochowskim oknie życia zostawiono dziewczynkę. Jest piękna i zaopiekowana. Dla matki to traumatyczne doświadczenie, ale dziękuję, że do końca walczyła o życie" - czytamy w krótkim oświadczeniu księdza Marka Batora.

Dziennikarze katolickiego tygodnika "Niedziela" skontaktowali się z dyrektorką Domu Życia imienia Leonii Nastał w Częstochowie. Siostra Barbara Kaczmarczyk, bo o niej mowa, przedstawiła szczegółowe informacje w sprawie.

Jak się okazuje, do zdarzenia doszło dziś, 24 kwietnia między 24 a 1 w nocy. W oknie życia pozostawiono 5-miesięczną dziewczynkę, która najprawdopodobniej urodziła się z zespołem Downa. W placówce opiekuńczo-interwencyjnej umieszczono nie tylko dziecko, ale też reklamówkę wypełnioną ubraniami.

Z przedstawionej relacji możemy dowiedzieć się, że 5-miesięczne dziecko było zdrowe, a także czyste i zadbane. Zgodnie z obowiązującą procedurą niezbędne było zawiadomienie funkcjonariuszy policji, a także dostarczenie dziecka do pogotowia opiekuńczego, celem przeprowadzenia wstępnych badań.

Dziennikarze Wirtualnej Polski skontaktowali się z młodszym aspirantem, Kamilem Sowińskim, który potwierdził dobry stan dziecka i brak jakichkolwiek obrażeń na ciele. Niespodziewanie w jednym z częstochowskich komisariatów stawili się rodzice malucha.

Funkcjonariusze podjęli wstępne czynności w sprawie. Obecnie ma miejsce ustalanie, w jakich okolicznościach doszło do zostawienia dziecka w oknie życia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami niezbędne było zawiadomienie o sprawie częstochowskiego sądu rodzinnego, który będzie podejmował kolejne decyzje o prawach do malucha, co niestety opóźni wdrożenie procedury adopcyjnej.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Facebook/Caritas Polska/Wirtualna Polska/Niedziela]

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >