wtv.pl > Polityka > Czarnek znów oburza. Twierdzi, że Zachód przynosi "demoralizację"
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 08:54

Czarnek znów oburza. Twierdzi, że Zachód przynosi "demoralizację"

Czarnek
Pawel Wodzynski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Przemysław Czarnek w rozmowie z TVP Info stwierdził, że chce chronić młodzież przed "demoralizującymi treściami". Twierdził, że w szkołach w dużych miastach pojawiają się organizacje, które pod przykrywka edukacji seksualnej miałyby demoralizować młodzież. Chodzi również o organizacje lokalne.

Pragnie również wzmocnienia roli i mocy kuratorów. Te stanowiska wybierane są przez ministra edukacji.

Przemysław Czarnek twierdzi, że chce walczyć z demoralizacją młodzieży

Przemysław Czarnek był gościem TVP Info i wypowiadał się na temat zmian w edukacji oraz poszerzenia możliwości kuratorów oświaty.

Wypowiedział się również na temat "demoralizacji" młodzieży, która miałaby zachodzić m.in. poprzez pojawiające się w szkole organizacje pozarządowe. Te pod przykrywką edukacji seksualnej miałyby oferować niedopowiednie treści, a pod pretekstem nauki niemieckiego - niemiecką historię Śląska.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Twierdził, że kontrowersje wokół projektu ograniczenia możliwości działania organizacji pozarządowych w szkołach związane były z tym, że osoby, którym ten dostęp ograniczało, miałyby wcześniej korzystać na tym majątkowo.

Przypomniano, że trwa akcja zbierania podpisów pod wotum nieufności dla Czarnka. Minister stwierdził, że nie jest tym zdziwiony.

Czarnek pokazał swoja definicję słowa homofob

W czasie rozmowy poruszono również kwestię przemówienia Agnieszki Dziemianowicz-Bąk z Lewicy, podczas którego oskarżała ona ministra o samobójstwa wśród dzieci LGBT+.

- Nie wiem co to znaczy homofob, bo bezpośrednie tłumaczenie to ktoś, kto ma fobię na punkcie człowieka, a ja ludzi kocham, mądrą miłością do każdego bliźniego, do czego zobowiązuje również moje chrześcijaństwo - dodał.

Twierdził, że osoby, które pojawiały się na Paradzie Równości w przebraniach, nie są normalne i nie należy ich wspierać.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wp.pl zdjęcie główne: Pawel Wodzynski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Powiązane