wtv.pl > Polska > Chełmno: policja poszukuje mężczyzny, który rozbił szybę głową dziecka
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:15

Chełmno: policja poszukuje mężczyzny, który rozbił szybę głową dziecka

W Chełmnie mężczyzna złapał dziecko i rozbił jego głową szybę
Google Maps

Dziecko, otwierając drzwi, dotknęło sąsiedniego auta. Jego kierowca wpadł w szał. Po szarpaninie z ojcem chłopca złapał dziecko i rozbił jego głową szybę samochodu. - Uznaliśmy, że zdarzenie jest tak bulwersujące, że w interesie społecznym będzie ściganie go z urzędu - przekazał prokurator Mateusz Wiśniewski.

Policja poszukuje mężczyzny, który 7 sierpnia w Chełmnie naruszył nietykalność cielesną małoletniego. Dodatkowo zniszczył mienie i wykazał się wyjątkową agresją.

Komenda Powiatowa Policji w Chełmnie apeluje do osób, które mogą znać sprawcę, aby zgłaszały się na policję. Na razie nie ustalono personaliów mężczyzny.

Chełmno: mężczyzna rozbił szybę głową dziecka

7 sierpnia w Chełmnie odbywało się wydarzenie kulturalne, które przyciągnęło prawdziwe tłumy. Jednymi z uczestników imprezy miała być rodzina mieszkająca w powiecie bydgoskim.

Po dojechaniu na miejsce, kierujący samochodem ojciec zaparkował pojazd przy ul. Szkolnej. 12-letni chłopiec, wychodząc z auta, dotknął drzwiami karoserii sąsiedniego pojazdu. - Kierowca tego pojazdu bardzo się zdenerwował, zaczął się szarpać z ojcem chłopca - przekazał prokurator Mateusz Wiśniewski z Prokuratury Rejonowej w Chełmnie.

Później agresywny mężczyzna chwycił dziecko. - Głową chłopca uszkodził tylną szybę samochodu jego ojca. Zrobił to z dużym impetem - dodał prokurator Wiśniewski prowadzący sprawę.

Po tym zdarzeniu kierowca wsiadł do swojego auta i szybko odjechał. 12-letni chłopiec trafił do szpitala w Bydgoszczy, gdzie spędził całą dobę. Na szczęście obrażenia nie okazały się niebezpieczne.

Policja poszukuje agresywnego kierowcy

Jedynymi świadkami zdarzenia przy ul. Szkolnej byli rodzice dziecka. Prokuratura zapewnia jednak, że zabezpieczyła monitoring i również na jego podstawie prowadzone są działania.

Prok. Mateusz Wiśniewski w rozmowie z "Czasem Chełmna" wyjaśnił, dlaczego w sprawie udział bierze prokuratura. - Do zdarzenia doszło w przestrzeni publicznej. Sprawca dążył do wyrządzenia bólu i uszkodzenie mienia - powiedział prowadzący sprawę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Możliwe, że kwalifikacja czynu się zmieni

Śledczy z Chełmna są jeszcze w trakcie ustalania szczegółów sprawy. Możliwe, że uderzenie głową 12-letniego dziecka o szybę nie będzie rozpatrywane jako naruszenie nietykalności cielesnej.

Kluczowe będzie ocena biegłego, który analizuje dane. - Po wypowiedzeniu się biegłego z medycyny sądowej kwalifikacja może ulec zmianie - poinformował prok. Wiśniewski.

Policjanci oraz prokurator apelują o to, by wszystkie osoby mające jakiekolwiek wiadomości w tej sprawie kontaktowały się z Komendą Powiatową Policji w Chełmnie.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: chelmno.naszemiasto.pl, wtv.pl, interia.pl Zdjęcie główne: Google Maps

Powiązane