wtv.pl
Ksiądz sadysta

pixabay.com/kisistvan77

Bystre. Ksiądz krzywdził dzieci na lekcjach religii. Porażające zeznania

15 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Ksiądz z Bystrych w województwie małopolskim, miał znęcać się nad swoimi uczniami. Po wszczęciu postępowania przeciwko duchownemu w wyniku zgłoszenia się rodziców kilkuletniej dziewczynki, głos zabrały kolejne dzieci. Przypuszcza się, że ofi

  • Prokuratura w Gorlicach prowadzi śledztwo przeciwko księdzu, który prowadził zajęcia z religii z dziećmi w jednej ze szkół w Bystrych

  • Kapłan oskarżany jest o znęcanie się i stosowanie agresji wobec swoich podopiecznych

  • Szacuje się, że w przeciągu swojej pracy w szkole mógł skrzywdzić nawet 200 dzieci

Skandaliczne zachowanie księdza nie wyszłoby na jaw, gdyby nie interwencja rodziców jednej z dziewczynek, która została uderzona przez kapłana podczas lekcji. 

Ksiądz - sadysta na lekcjach religii

Sprawa dotyczy księdza Stanisława L., który prowadził zajęcia religii w jednej ze szkół w Bystrych, niedaleko Gorlic w województwie małopolskim. W 2019 r. pojawiły się pierwsze sygnały dotyczące skandalicznego zachowania kapłana podczas lekcji. 

Sprawę nagłośniła "Gazeta Krakowska", która opisała przypadek jednej z kilkuletnich dziewczynek, która została uderzona przez duchownego dziennikiem w głowę. Rodzice dziecka, zawiadomieni o incydencie, natychmiast podjęli interwencję. 

Dyrekcja szkoły zadecydowała o postępowaniu dyscyplinarnym wobec skandalicznie zachowującego się księdza, wskutek czego szybko został on odsunięty od prowadzenia lekcji religii. Wkrótce miało się okazać, że przypadek dziewczynki to jedynie kropla w morzu problemów, których narobił sobie sadystyczny kapłan. 

Skrzywdził ok. 200 dzieci? 

Po interwencji rodziców dziecka, którego ksiądz z Bystrych uderzył w głowę dziennikiem, jego sprawą zajęła się prokuratura. W wyniku podjętego śledztwa ustalono, że podobnych przypadków przemocy ze strony nauczyciela religii było znacznie więcej. 

Dowody w sprawie zbierano aż do teraz, dzięki czemu udało się stwierdzić, że przemoc fizyczna to nie jedyny rodzaj agresji jaki duchowny miał stosować wobec swoich uczniów

- Z dziecięcych zeznań wynika, że duchowny miał uderzać uczniów dziennikiem bądź linijką, ale też ciągnąć za włosy, nos czy uszy - powiedział "Gazecie Krakowskiej" prokurator Sławomir Korbelak z Prokuratury Rejonowej w Gorlicach - Potrafił poniżać przed całą klasą, wyzywać i krzyczeć. Stosował też nieadekwatne kary za niewłaściwe zachowanie np. rozmowy na lekcji religii, czy "kręcenie" się w ławce – dodał. 

Szacuje się, że w przeciągu swojej "szkolnej kariery" księdz mógł skrzywidzić nawet 200 dzieci. Kilkanaścioro z nich już teraz postanowiło przedstawić swoje zeznania obciążające kapłana z Bystrych. 

Badający sprawę proszą wszelkich świadków agresywnych zachowań ks. Stanisława L. o powiadomienia pod numerem telefonu 18 353 55 54 lub bezpośrednie zgłoszenie się do budynku prokuratury. 

Źródło: o2.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

undefined

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >