wtv.pl > Pogoda > Burza pozostawiła po sobie ogromne zniszczenia. Liczne interwencje straży pożarnej w woj. opolskim
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:54

Burza pozostawiła po sobie ogromne zniszczenia. Liczne interwencje straży pożarnej w woj. opolskim

Burza nad Opolem
Grzesiek/flickr.com - zdjęcie ilustracyjne

Nocą z wtorku na środę przez województwo opolskie przeszedł silny front burzowy. Straż pożarna musiała interweniować aż 51 razy. Również dzisiaj służby podejmowały działania w celu usuwania skutków burzy.

Silna burza nad woj. opolskim

Wyjątkowo niebezpiecznie było ubiegłej nocy w woj. opolskim. Przechodzący przez obszar front burzowy pozostawił po sobie zniszczone domy i drogi.

Poczynając od godz. 23 aż do 8 rano straż pożarna podejmowała aż 51 interwencji dotyczących pożarów, podtopień i powalonych drzew.

Największą ilość zdarzeń odnotowano w powiecie głubczyckim. Dotyczyły one głównie skutków wichury - usuwaniu przeszkód, które pojawiły się na drogach.

Na terenie Opolszczyzny doszło także do dwóch niebezpiecznych pożarów budynków mieszkalnych.

- Najbardziej poważne zdarzenie miało miejsce w miejscowości Karłowice. Piorun uderzył w budynek mieszkalny, w wyniku czego doszło do pożaru 2 m2 dachu przy kominie - przekazał w rozmowie z WTV Łukasz Nowak z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

Konsekwencje frontu burzowego

- W Krzywiźnie w powiecie kluczborskim piorun również uderzył w budynek mieszkalny, w tym przypadku doszło do spalenia przyłącza energetycznego do budynku - powiedział nam oficer prasowy KW PSP w Opolu.

Pozostałe przypadki interwencji dotyczyły głównie powalonych przez wichurę konarów i drzew, które uniemożliwiały przejazd samochodom.

Także dziś straż pożarna musi zmagać się z konsekwencjami wczorajszej burzy. Służby wciąż otrzymują zgłoszenia i prośby o pomoc.

- Dziś zdarzyło się również kilka zgłoszeń, gdy ludzie podocierali do pracy. W jednym przypadku zalana była część piwnicy oraz kilka drzew pochylonych nad drogą lub domami - powiedział mł. asp. Łukasz Nowak.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl zdjęcie główne: Grzesiek/flickr.com - zdjęcie ilustracyjne

Tagi: burza Opole
Powiązane