wtv.pl
Andrzej Sośnierz opowiedział o wewnętrznych problemach w Prawie i Sprawiedliwości

(zdjęcie wykadrowane) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

„Brzydziło mnie już to wszystko”. Były polityk klubu PiS nagle zdradza, co się kryje w partii

2 Maja 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Stanowisko, jakim podzielił się z Onetem Andrzej Sośnierz, na pewno nie będzie powodem do sukcesu wizerunkowego dla Prawa i Sprawiedliwości. Były członek klubu partii rządzącej postanowił opowiedzieć, dlaczego zdecydował się na opuszczenie jego szeregów. Okazuje się, że w relacji nie brakuje odniesień do byłego ustroju Polski. Andrzej Sośnierz wskazał, że liczył, że czasy karierowiczów z miernymi predyspozycjami, ale legitymacjami politycznymi dawno minęły. Wskazał, że nie mógł dalej znieść panujących standardów.

W ostatnim czasie wiele mówi się o Andrzeju Sośnierzu. Prawicowy polityk zaskoczył wszystkich i zdecydował się na opuszczenie grona posłów klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Teraz Andrzej Sośnierz zdecydował się na szczerą rozmowę z portalem Onet. Polityk jeszcze do niedawna reprezentujący obóz rządzący wprost mówi o tym, że nie mógł dłużej firmować kolejnych decyzji swoim nazwiskiem.

W czasie wywiadu pada jednak wiele zaskakujących stwierdzeń, które na pewno dla Prawa i Sprawiedliwości nie są powodem do zadowolenia. Andrzej Sośnierz krytykuje m.in. osoby, które w związku z przynależnością do partii znajdują zatrudnienie na intratnych posadach

Mocno krytyczne słowa Andrzeja Sośnierza w stosunku do Prawa i Sprawiedliwości

Sporym zdziwieniem może być tak jasne stanowisko Andrzeja Sośnierza w odniesieniu do działań Prawa i Sprawiedliwości. Polityk nie decyduje się na dyplomatyczne podejście do tematu i niejako wprost formułuje zarzuty dotyczące konkretnych działań i sytuacji, które zmusiły go do porzucenia klubu partii rządzącej.

Bronisław Cieślak

Nie żyje Bronisław Cieślak. Kultowy aktor miał 77 lat

CZYTAJ DALEJ

Były członek klubu PiS nie ukrywał, że sytuacja ta nie była dla niego łatwa.

Zaskoczeniem jest fakt, iż jednym z argumentów przesądzającym o konieczności odłączenia się od klubu PiS, był dla Andrzeja Sośnierza nie tyle błędy popełniane przez rządzących w związku z walką z pandemią koronawirusa, o ile nieczyste zagrania m.in. względem Jarosława Gowina. - [...] szukają [...] haków na pana premiera Gowina i jego rodzinę. Niczego nie znajdą - mówił Onetowi Andrzej Sośnierz.

Andrzej Sośnierz: „Brzydziło mnie już to wszystko”

Największe zdziwienie budzić mogą jednak słowa dotyczące odczucia, jakie przepełniać miało Andrzeja Sośnierza. W pewnym momencie, w odniesieniu do poszukiwania haków na inne osoby, były polityk klubu PiS wskazał, że cała ta sytuacja mocno kojarzy mu się z okresem komunizmu.

W rozmowie z Onetem podkreślił, że z trudem przychodziło mu godzenie się na akceptowanie kolejnych osób zatrudnianych w państwowych firmach w związku z jego przynależnością do partii. - Przecież tam umieszczono tabuny różnego rodzaju Dyzmów, karierowiczów, ludzi po prostu niekompetentnych - przekonywał Andrzej Sośnierz.

Dodawał jednocześnie, że jest to zupełnie analogicznie do sytuacji z poprzedniego ustroju, gdzie tylko legitymacja partyjna uprawniała do rozpoczęcia starań o rozwijanie kariery. - Miałem nadzieję, że w wolnej Polsce to się zmieni i liczyć się będą kompetencje - gorzko relacjonował polityk w rozmowie z Onetem.

Najmocniejsze słowa wywiadu dotyczą właśnie kwestii wszelkiej maści karier zdobywanych dzięki koneksjom politycznym. Andrzej Sośnierz wprost stwierdza: „brzydziło mnie już to wszystko”. Osoby korzystające z tego przywileju określone zostały przez byłego członka klubu PiS, jako wierne, ale mierne i bierne.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Wyszła na jaw wielka afera w policji. Oskarżenia są porażające

  • Narodowcy zaatakowali manifestujących z okazji 1 maja. Musiała interweniować policja

  • Papież Franciszek z przełomową decyzją ws. karania biskupów

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Czarnecki o Jarosławie Kaczyńskim

Polityka

Czarnecki: Leci z nami pilot, właśnie pilot uderzył w stół

Czytaj więcej >
Pielęgniarki

Polityka

Konferencja ministra zdrowia. Padło pytanie o protest pielęgniarek

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk

Polityka

Tadeusz Rydzyk już szykuje się do urodzin Radio Maryja. Tłumy w kościele

Czytaj więcej >
Andrzej Duda otrzymał list z gratulacjami w związku ze świętem Konstytucji 3 maja

Polityka

Do Andrzeja Dudy spływają gratulacje z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Czytaj więcej >
Istnieje ryzyko, że Lewica wycofa się z poparcia udzielonego PiS.

Polityka

Fundusz Odbudowy. PiS może mieć poważny problem z głosowaniem

Czytaj więcej >
Kidawa-Błońska chora

Polityka

Małgorzata Kidawa-Błońska zakażona koronawirusem

Czytaj więcej >