Krzysztof Baranowski opowiedział o stanie swojej żony Bogumiły Wander. Wikimedia.org/Ja Fryta CC BY-SA 2.0Źródło: Wikimedia.org/Ja Fryta CC BY-SA 2.0
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 20 Lutego 2021

Mąż kultowej prezenterki Bogumiły Wander informuje: Żona mnie nie rozpoznaje

Związek Krzysztofa Baranowskiego i Bogumiły Wander nie należał do najłatwiejszych. Zanim para oficjalnie się związała, przez lata łączyła ich silna więź, która ostatecznie spowodowała, że zupełnie zmienili swoje życia i postanowili spędzić ze sobą resztę życia. Niestety stan zdrowia legendy polskiej telewizji uległ znacznemu pogorszeniu i obecnie przebywa ona w specjalnym ośrodku. Ostatnie odwiedziny męża przyniosły ze sobą smutne wiadomości. Okazuje się, że Bogumiła Wander zupełnie nie poznaje swojego ukochanego, to jednak nie wszystko.

Wiele osób dobrze pamięta czasy, gdy Bogumiła Wander była najjaśniejszą z gwiazd polskiej telewizji. Niestety dziś po błyskotliwej dziennikarce i zachwycającej rozmówczyni niemal nie ma już śladu.

Mąż Bogumiły Wander żeglarz Krzysztof Baranowski postanowił podzielić się z mediami wiadomościami na temat zdrowia swojej ukochanej. Walcząca z Alzheimerem prezenterka jest w coraz gorszym stanie.

Krzysztof Baranowski mógł wreszcie odwiedzić Bogumiłę Wander

Pandemia sprawiła, że Bogumiła Wander na pewien okres została odizolowana od swojego męża Krzysztofa Baranowskiego. Niestety w przypadku Alzheimera, z którym zmaga się legenda telewizji, nie działa to na korzyść walki o zachowanie fragmentów pamięci i wspomnień.

Jakiś czas temu przekazano, że ośrodek w Konstancinie zdecydował, że w rygorze sanitarnym można odwiedzać pensjonariuszy. Żeglarz niemal od razu miał ruszyć na spotkanie z ukochaną. Niestety rozłąka oraz choroba nie zadziały korzystnie na stan zdrowia jego żony.

Kontrowersyjny nekrolog ks. Andrzeja Dymera pojawił się w sieciKontrowersyjny nekrolog ks. Andrzeja Dymera pojawił się w sieciCzytaj dalej

Z relacji, jaką przekazał portalowi Pomponik, Bogumiła Wander z każdym dniem jest w gorszym stanie. W tym momencie nie jest w stanie rozpoznać swojego ukochanego ani wskazać kim on jest. Postawione przy łóżku zdjęcie młodego Krzysztofa Baranowskiego również nic ma jej nie mówić. To jednak nie wszystko, co przekazał mąż prezenterki.

To nie ciało choruje

- Umysłowo to już inny świat. Bogusia żyje już w innym świecie - wskazał swego czasie w rozmowie z mediami Krzysztof Baranowski. Żeglarz wprost wyznaje, że choroba niemal całkowicie zajęła umysł Bogumiły Wander. Jednocześnie ikona telewizji może poszczycić się świetnym zdrowiem fizycznym.

Mąż Bogumiły Wander wskazał, że nie pamięta ona nawet swojej kariery w TVP, ani reputacji, czy szacunku jakie przez lata zbudowała. Krzysztof Baranowski dość wskazał, że w grę nie wchodzi obecnie nawet kontakt telefoniczny.

Pandemia oddaliła ich od siebie

77-letnia Bogumiła Wander na stałe przebywa w specjalnym ośrodku, gdzie chorującą na Alzheimera prezenterką zajmuje się wykwalifikowany personel. Niestety pandemia sprawiła, że regularne wizyty męża zostały ograniczone.

Krzysztof Baranowski nie ukrywa, że jest w stałym kontakcie z ośrodkiem, gdzie żyje jego ukochana. Na bieżąco otrzymuje wiadomości na temat jej stanu zdrowia, jednak nie ma możliwości, aby porozmawiać z żoną telefonicznie.

- Nawet gdyby dysponowała telefonem, to nie jest ten etap. Prawda jest taka, że przy tej chorobie mnie nie rozpoznaje i żyje w swoim świecie - powiedział gorzko Krzysztof Baranowski. W konstancińskim ośrodku Bogumiła Wander zamieszkała dwa lata temu.

Źródło: o2 / Pomponik / Fakt / DoRzeczy

Artykuły polecane przez redakcję WTV: