wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Prezydent Andrzej Duda przyłapany na stoku. Semeniuk: Nie ma powodów, by szukać dodatkowej sensacji

20 Lutego 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Zamiłowanie Andrzeja Dudy do narciarstwa i aktywnego wypoczynku w górach nie jest tajemnicą dla nikogo. Prezydent również w tym roku nie zdecydował się na zrezygnowanie z oddawaniu się swojej zimowej pasji. Wywołało to wiele dyskusji na tema

  • W czasie programu "Newsroom" Wirtualnej Polski wiceminister Olga Semeniuk zapytana została o to, jak należy odnosić się do wyjazdu prezydenta Andrzeja Dudy na urlop

  • Polityczka wskazała, że głowa państwa wcale nie odpoczywa na stoku narciarskim

  • Andrzej Duda ma aktywnie prezentować rodakom, jak wspierać polską gospodarkę

Co roku wyjazd Andrzeja Dudy w góry cieszył się sporym zainteresowaniem, zarówno dziennikarzy, jak i jego rodaków. Niestety w ostatnim czasie pod adresem prezydenta skierowano wiele pytań o zasadność wypoczynku w obecnym czasie.

Tegoroczny wyjazd na narty Andrzeja Dudy nijako zdominowany został przez koronawirusa. W kierunku prezydenta padły pytania, czy to dobry czas na to, by odpoczywać, skoro wszystko wskazuje, że jesteśmy tuż przed lub nawet już, w czasie trzeciej fali pandemii.

Wiceminister Olga Semeniuk broni Andrzeja Dudę

Po ponownym otworzeniu stoków narciarskich i hoteli Polacy, a w tym również prezydent Andrzej Duda, masowo ruszyli m.in. do Zakopanego ignorując obostrzenia oraz bezpieczeństwo swoje i innych. Na szczęście w przeciwieństwie do zwykłych obywateli prezydent pojawił się w górach w zupełnie innym celu. Przynajmniej tak przekonuje wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.

Wiceminister Olga Semeniuk był gościem w programie "Newsroom" dostępnym na portalu Wirtualna Polska. Polityczka postanowiła wskazać, że Andrzej Duda nie był w górach tylko po to, by oddać się jednej ze swoich ulubionych rozrywek.

Dziennikarz zapytał, jaką postawę względem wypoczynku Andrzeja Dudy powinno się przyjąć. Swoje dwa poglądy oparł na opinii doktora, który wskazywał, że na świeżym powietrzu przecież "nic się nie dzieje". Drugą opcją było stwierdzenie, że przecież prezydent powinien "ciężko pracować, jak cała gospodarka".

- Politycy powinni dawać przykład, a nie odpoczywać. Jeśli chodzi o głowę państwa – pana Andrzeja Dudę – trzeba spojrzeć na to tak, że taka aktywność jest formą wsparcia polskiej gospodarki - powiedziała na samym początku wiceminister Olga Semeniuk, wprowadzając dziennikarza w rozbawienie.

Andrzej Duda daje przykład, jak wspierać polską gospodarkę

Dalsza część wypowiedzi wiceminister Olgi Semeniuk mogła wprawić w jeszcze większe zdziwienie. Wyjaśniła ona bowiem, dlaczego szusowanie Andrzeja Dudy po górskich stokach to nic innego, jak sposób na wsparcie polskiej gospodarki, która w czasie pandemii mocno ucierpiała.

- Chodzi o płacenie za usługi polskimi pieniędzmi. Nie ma powodów, aby tu szukać dodatkowej sensacji - dodała jeszcze wiceminister w czasie rozmowy w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski.

Olga Semeniuk wskazała, że to nie jest kwestia odpoczynku, a właśnie aktywnego prezentowania rodakom, jak w reżimie sanitarnym odpowiedzialne wspierać poszkodowanych przez obostrzenia przedsiębiorców. Tłumaczenia te wydają się wyjątkowo pokrętne i bardziej przypominają zwyczajną próbę dopasowania teorii do wydarzeń, tak by uniknąć kolejnego skandalu dotyczącego lekceważenia obostrzeń przez polityków wysokiego szczebla.

"[...] nie szukać dodatkowej sensacji"

Prowadzący rozmowę nieco zadrwił z toku rozumowania wiceminister, wskazując, że taki sposób spojrzenia na tę sprawę jest wyjątkowo ciekawy. Wiceminister Olga Semeniuk powtórzyła swoją nijako mowę obrończą w sprawie Andrzeja Dudy szusującego po stoku w Wiśle.

- Przede wszystkim chodzi o to, żeby wspierać polską gospodarkę polskimi pieniędzmi. Dawać przykład i jeszcze raz powtarzam nie szukać dodatkowej sensacji - dodała polityczka. Jednocześnie zaznaczyła, że ona sama nie brała urlopu i nie zamierza tego na razie robić.

Źródło: money.pl / Wirtualna Polska

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Czy przyjdzie czas na kolejny lockdown? Niedzielski: "Decyzja w przyszłym tygodniu"

  • Ujawniono treść umowy Telewizji Polskiej i Episkopatu

  • Facebook zablokował wiadomości z całego świata dla Australijczyków. Wszystko przez nowe prawo

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >