wtv.pl
Prześwietlono doświadczenie zawodowe Kingi Dudy

(zdjęcie wykadrowane) Jakub Kaminski/East News

Biogram zawodowy Kingi Dudy prześwietlony przez media

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Informacje na temat kariery i doświadczenia Kingi Dudy wywołały spore zainteresowanie. Związane jest to z faktem, iż córka prezydenta Andrzeja Dudy najpewniej zdecydowała się pominąć wiadomość o zajmowanej do niedawna przy ojcu posadzie społecznego doradcy głowy państwa. Próżno szukać wzmianki na ten temat w jej biogramie na stronie kancelarii, w której pracuje.

Wokół stanowiska piastowanego jeszcze do niedawna przez Kingę Dudę narosło sporo kontrowersji. Chociaż podkreślano, że córka Andrzeja Dudy nie otrzymuje za nie wynagrodzenia, to i tak krytykowano ją za brak realnych działań. Okazuje się, że pociecha pierwszej pary postanowiła nie uwzględniać tego w swoim zawodowym biogramie.

Choć powodów składających się na tę decyzję Kingi Dudy może być kilka, to nie ulega wątpliwości, iż pominięcie pracy u prezydenta kraju nie jest codzienną praktyką. Młoda prawniczka postanowiła jednak nie przypominać o funkcji, którą przez stosunkowo krótki czas przyszło jej sprawować.

Gdzie Kinga Duda nabierała doświadczenia?

Na stronie internetowej kancelarii Maruta, gdzie obecnie doświadczenie zdobywa Kinga Duda, znaleźć można informacje na jej temat. Nie ulega wątpliwości, że córka Andrzeja i Agaty Dudów to osoba ambitna i nastawiona na rozwijanie swoich prawniczych umiejętności. Spore zdziwienie budzi jednak fakt, że absolewntka Uniwersytetu Jagiellońskiego nie zdecydowała się na pochwalenie pracą u głowy państwa.

Na stronie w biogramie pociechy pary prezydenckiej dowiedzieć się można, że poza zdobywaniem wiedzy w jednym z największych rodzimych ośrodków akademickich, Kinga Duda może pochwalić się uczęszczaniem do Columbus School of Law w Waszyngtonie. W dalszej części informacji na temat prawniczki kancelaria Maruta wskazuje, że była przewodniczącą Koła Naukowego w zakresie postępowania cywilnego TBSP na swojej Alma Mater.

Klaudia Jachira vs Andrzej Duda

Jachira pokazała transparent "Konstytucja" podczas przemówienia Dudy w Sejmie

CZYTAJ DALEJ

Dodatkowo podkreślane jest, że córka Andrzeja Dudy należała do aktywnych studentów prawa. Na stronie kancelarii przeczytać można bowiem, że Kinga Duda „uczestniczyła w licznych konkursach międzynarodowych z zakresu mediacji i arbitrażu międzynarodowego, m.in. Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot”.

Okazuje się, że to nie koniec predyspozycji pociechy pary prezydenckiej w kwestii prawnej. Zanim trafiła pod skrzydła kancelarii Maruta, doświadczenie zdobywać miała w rodzimych i międzynarodowych kancelariach. Przypomniano, że tuż przed powrotem do Polski przebywała w Londynie, gdzie również szlifowała swoje prawnicze umiejętności. Media zwróciły jednak uwagę na brak wspomnianej już, istotnej informacji.

Biogram Kingi Dudy na stronie warszawskiej kancelarii

Biogram Kingi Dudy na stronie warszawskiej kancelarii

Źródło: screen maruta.pl

Biogram Kingi Dudy nie zawiera istotnej informacji o pracy przy prezydencie

Wszystko wskazuje na to, że Kinga Duda może nie być zadowolona z tego, jak spełniała się roli doradcy społecznego prezydenta Andrzeja Dudy. Nie zdecydowała się bowiem wskazać tego potencjalnym klientom w swoim biogramie.

Próżno szukać wspomnienia o możliwości doradzania głowie państwa, chociaż wydawać by się mogło, że tak prestiżowa funkcja znajdzie miejsce w najważniejszych informacjach o prawniku. Nie każdy może pochwalić się zaproszeniem od prezydenta kraju do tego, by wspomagać go radą.

Jest to zaskakujące również z tego względu, że osoby w wieku Kingi Dudy raczej nie mogą udokumentować swojej pracy dla najważniejszej osoby w państwie. Tym bardziej brak wyszczególnienia tego w biogramie na stronie warszawskiej kancelarii wprawiać może w zdziwienie.

Dlaczego Kinga Duda nie chce chwalić się pracą u boku prezydenta?

Super Express wysnuwa teorię, iż córka Andrzeja Dudy pominęła fakt pracy u swojego ojca jako doradca społeczny z racji, że nie jest to pokrewne z dziedziną prawa, w której szlifuje swoje umiejętności. Kinga Duda specjalizuje się bowiem w międzynarodowym arbitrażu handlowym oraz inwestycyjnym i prawem prywatnym międzynarodowym.

Podobnie jak w przypadku oceny swoich działań jako doradca prezydenta, próżno oczekiwać zabrania przez Kingę Dudę głosu w tej sprawie. Młoda prawniczka chce zapewne uniknąć mieszania się w politykę. Tak jasne odcięcie od tego aspektu ma być może potwierdzać jej profesjonalizm i bezstronność w sprawach powierzonych przez kancelarię.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Możliwy przypadek trąby powietrznej we wschodniej Polsce. Doszło do zniszczeń

  • Monika Richardson płaciła alimenty na dzieci Zamachowskiego

  • Były szef GIS-u uważa, że niezaszczepieni przyczynią się do kolejnej fali koronawirusa

Źródło: Super Express / maruta.pl

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >