wtv.pl > Polityka > Beata Szydło zarobiła ogromne pieniądze. Była premier została milionerką
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:49

Beata Szydło zarobiła ogromne pieniądze. Była premier została milionerką

Beata Szydło
TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Beata Szydło musiała opublikować kolejne oświadczenie majątkowe. Wszystko wskazuje na to, że Mateusz Morawiecki nie jest jedynym milionerem w obozie Zjednoczonej Prawicy. Była Prezeska Rady Ministrów po zsumowaniu wartości nieruchomości oraz samochodów i oszczędności wykazała majątek o wartości 1,5 miliona złotych.

Na samym początku kadencji Beata Szydło mogła pochwalić się oszczędnościami w wysokości 28 tysięcy złotych. Miała dom, samochód oraz użytki zielone. Wraz z rozwojem kariery posłanki do Parlamentu Europejskiego jej majątek zaczął stale rosnąć.

Z przedstawionego oświadczenia wynika, że w ciągu roku Beata Szydło zarobiła około 483 tysięcy złotych. Oznacza to, że w ciągu miesiąca otrzymuje średnio 40 tysięcy złotych miesięcznie.

Beata Szydło milionerką. Ujawniono kolejne oświadczenie majątkowe

Obecnie jedna z liderek Zjednoczonej Prawicy wykazała 600 tysięcy złotych oszczędności, jednak jej samochód oraz nieruchomości dają wartość, która pozwala oszacować jej majątek na kwotę około 1,5 miliona złotych.

W skład 600 tysięcy złotych oszczędności wchodzi 119 tysięcy euro oraz 78 tysięcy złotych. Beata Szydło w ramach małżeńskiej wspólnoty majątkowej posiada dwa samochody. Mowa o Audi Q3, którego wyceniono na 130 tysięcy oraz Audi A6 za 45 tysięcy złotych.

Jeszcze w oświadczeniach z 2019 roku, gdy Beata Szydło zasiadała w Sejmie RP możemy dostrzec, że jej nieruchomości wyróżnia się powierzchnią 246 metrów kwadratowych, a jej wartość dwa lata temu wynosiła 400 tysięcy złotych.

W przypadku użytków zielonych mowa o 1,1189 hektara ziemi o łącznej wartości 300 tysięcy złotych.

O wiele większym majątkiem wyróżnia się jednak Mateusz Morawiecki. Wszystko wskazuje na to, że znacznie lepiej można zarobić w Polsce. Premier wykazał bowiem 4,7 miliona złotych samych oszczędności.

Warto podkreślić, że jego jedna nieruchomości posiada wartości 1,9 miliona złotych. Kolejne mieszkanie zaś wyceniono na 1,1 miliona złotych. Jeszcze jeden dom zaś po sprzedaniu przyniósłby od 3 do 3,5 miliona złotych.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Powiązane