wtv.pl
Beata Szydło

LUKASZ GAGULSKI/East News

Pełnomocnik syna Beaty Szydło, Tymoteusza zabrał głos

17 Marca 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Beata Szydło i jej syn nie mają ostatnio łatwego medialnie czasu - według śledztwa OKO.press wyjaśniło się, gdzie po odejściu ze stanu kapłańskiego przebywał Tymoteusz. Teraz w sprawie głos zabrał jego pełnomocnik. Mec. Zaborowski poinformował, jak wygląd

Pełnomocnik syna Beaty Szydło zabrał głos i postanowił wyjaśnić wszystkie wątpliwości związane z zatrudnieniem jego klienta.

Jak syn Beaty Szydło dostał się do swojej pracy? Jego pełnomocnik wyjaśnia

Nie cichną echa sprawy syna Beaty Szydło, Tymoteusza. Według relacji OKO.press miał on zostać zatrudniony jako przedstawiciel handlowy w firmie ERG Bieruń-Folie, gdzie udziały ma Daniel Obajtek. 

Z doniesień OKO.press, które rozmawiało wcześniej z mec. Zaborowskim, wynikało, że były duchowny nie chciał żyć na utrzymaniu rodziców, a przy składaniu CV chciał uniknąć rozgłosu, stąd też decyzja o zmianie nazwiska.

Jego matka chciała mu pomóc i zaczęła szukać mu pracy u znajomych, by ominąć spółki skarbu państwa. W ten sposób skontaktować się miała z Danielem Obajtkiem, który zawdzięczał jej karierę. Miał on pomóc w przyjęciu jej syna do firmy.

- W bieruńskiej spółce szukano pracownika, kandydat przeszedł normalny proces rekrutacji. Syn Beaty Szydło jest tu szeregowym pracownikiem, zaczął współpracę ze spółką 1 października 2019 roku. Pracuje na pełny etat na stanowisku samodzielny referent - informował mec. Zaborowski. 

Jak podkreślił Zaborowski, ERG Bieruń-Folie jest zakładem prywatnym.

- Pan Tymoteusz nie spodziewał się, że jego praca w tym miejscu może budzić jakiekolwiek kontrowersje, sam nigdy nie rozmawiał z Danielem Obajtkiem, nigdy się nawet nie spotkali - podkreślił. 

Sprawa syna Beaty Szydło

Syn Beaty Szydło, Tymoteusz w 2017 roku wstąpił do stanu kapłańskiego. Jego msza prymicyjna odbiła się ogromnym echem w mediach, bo w tym czasie premierką wciąż była jego matka. Jak się jednak okazało, w 2019 przestał być już księdzem. Do parafii w Oświęcimiu, w której miał pełnić posługę, już nie dotarł. 

Tymczasem ze strony koncernu zatrudniającego syna byłej premierki zniknęły jego dane kontaktowe. Czy wciąż pracuje on w ERG Bieruń-Folie, czy będzie rozglądał się za inną pracą?

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [natemat.pl]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >