wtv.pl
Zaskakująca mowa wygłoszona przez Beatę Kempę w Parlamencie Europejskim

Twitter.com/BeataKempa_MEP

Beata Kempa w Brukseli: Nie wjedziecie nam lewackim pociągiem

24 Lutego 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Reprezentantka Solidarnej Polski Beata Kempa postanowiła pokazać, jak chroni Polskę przed wrogimi jej zdaniem ideologiami najeżdżającym rodzimy kraj. W przydzielonym czasie mówiła, że Trybunał Konstytucyjny ma się w Polsce dobrze oraz wskazywa

  • W czasie debaty w Parlamencie Europejskim Beata Kempa stwierdziła, że nie zostanie dopuszczone, by "lewacki pociąg" bez pozwolenia wjechał na teren Polski

  • Polityczka podkreślała, że zarzuty pod adresem Trybunału Konstytucyjnego, czy przeczące obronie życia dzieci są nieprawdą

Temat debaty w Parlamencie Europejskim oraz przyjęte tam stanowisko ewidentnie nie przypadło do gustu Beacie Kempie reprezentującej w instytucji Solidarną Polskę. Posłanka zdecydowała się na zaskakujące stwierdzenie.

Wygłoszone w środę oświadczenie to coś, z czego Beata Kempa jest bezsprzecznie dumna. Fragment z najbardziej zastanawiającym fragmentem zamieściła bowiem na swoich mediach społecznościowych.

Beata Kempa mówi o "lewackim pociągu" w Parlamencie Europejskim

W środę 24 lutego w Parlamencie Europejskim odbyło się posiedzenie dwóch jego komisji, a wśród obecnych tam osób nie zabrakło Beaty Kempy. Polityczka postanowiła obrać wyjątkowo jasne stanowisko w stosunku do tez kierowanych pod adresem Polski.

Na środowym spotkaniu obecna były komisja Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych oraz komisja Praw Kobiet i Równouprawnienia. Niestety w obu tych kwestiach wizerunek Polski w ostatnich latach dość mocno ucierpiał, co na pewno było podkreślane w czasie wystąpień kolejnych europejskich polityków.

Swój punkt widzenia przedstawiła również Beata Kempa, jednak trudno mówić tutaj o wysublimowanej sztuce polityki międzynarodowej.

- Jesteśmy krajem, gdzie dba się o dzieci, bo to jest przyszłość naszego narodu. I nie wjedziecie nam bez paszportu i bez pozwolenia lewackim pociągiem, który promuje cywilizację śmierci - grzmiała Beata Kempa, która dopiero rozpoczynała swoją płomienną wypowiedź.

W Polsce wszystko jest w najlepszym porządku — według Beaty Kempy

Prócz niejako grożeniem zamknięciem granic przed innymi niż prawicowymi i chrześcijańskimi poglądami Beata Kempa odniosła się również do krytyki Trybunału Konstytucyjnego oraz do ochrony dzieci. Wskazywała, że Polska stoi na straży "cywilizacji życia". 

- Prawo do życia dzieci to również kochani prawo podstawowe, [...] prawo do życia dzieci to prawo konstytucyjne - kontynuowała swoją wypowiedź Beata Kempa.

Dodatkowo podkreśliła, że wielokrotnie kwestionowano zasadność i samą działalność Trybunału Konstytucyjnego. Beata Kempa zapytała o to, "kto naopowiadał takich bzdur", odnosząc się do konfliktu konstytucyjnego w Polsce. Nie obyło się też bez krytyki Marty Lempart, jednej z kobiet stojącej na czele Strajku Kobiet.

Zastanawiająca wypowiedź polityczki miażdżona przez odpowiedź innych europejskich polityków?

W swoim wystąpieniu Beata Kempa podkreśliła, że Marta Lempart nie może pogodzić się z wygranymi przez Prawo i Sprawiedliwość wyborami. Nazwana została "zbrojnym ramieniem". Inni europejscy politycy mieli jednak inne zdanie w kwestiach poruszanych przez reprezentantkę Solidarnej Polski.

O tym, iż w Polsce wprowadzono tak restrykcyjne prawo, że zwyczajnie wiąże się to z niemal całkowitym zakazem aborcji, mówiła m.in. przewodnicząca Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia Evelyn Regner, czy komisarz ds. równości Helena Dalli.

- Natomiast ta sytuacja jest szczególnie groźna dla kobiet z niskimi dochodami. Wszystkie kobiety powinny mieć w UE równe prawa reprodukcyjne - podkreśliła Dalli. Argumenty te nie trafiły jednak do Beaty Kempy.

Źródło: Twitter.com @BeataKempa_MEP / gazeta.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

undefined

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >