wtv.pl > Polityka > Oto majątek Jarosława Kaczyńskiego. Jaki dochód i przychody ma polityk?
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:42

Oto majątek Jarosława Kaczyńskiego. Jaki dochód i przychody ma polityk?

Pod koniec ubiegłego roku Jarosław Kaczyński złożył nowe oświadczenie majątkowe.
flickr.com/Piotr Drabik (CC BY 2.0)
  • W grudniu minionego roku Jarosław Kaczyński musiał złożyć nowe oświadczenie majątkowe

  • Z dokumentu wynika, że w przeciągu kilku miesięcy majątek prezesa Prawa i Sprawiedliwości zwiększył się o około jedną czwartą

  • Wicepremier posiada przeszło 100 tys. oszczędności oraz imponującą nieruchomość

W lipcu 2020 roku Jarosław Kaczyński złożył oświadczenie, z którego wynikało, że w roku 2019 z tytułu uposażenia poselskiego zarobił 94,2 tysiąca złotych. Prezes PiS mógł ponadto liczyć na przeszło 30 tysięcy złotych diety poselskiej.

Lider największego ugrupowania w tym Sejmie pobiera też dość pokaźną emeryturę. W 2019 roku prezes wzbogacił się w ten sposób o 82,8 tysiąca złotych.

Podsumowując, we wspomnianym okresie Jarosław Kaczyński zarobił ponad 200 tysięcy złotych.

Majątek Jarosława Kaczyńskiego

Nie mniej imponująco wygląda oświadczenie złożone przez lidera Zjednoczonej Prawicy w grudniu 2020 roku, konieczne wobec oficjalnego wejścia Kaczyńskiego do rządu Mateusza Morawieckiego.

Jak wskazuje Onet, prezes Prawa i Sprawiedliwości deklaruje, że posiada około 129 tysięcy złotych oszczędności. Majątek wicepremiera zwiększył się tym samym o 25 tys. zł w porównaniu do poprzedniego rozliczenia.

Kaczyński ma ponadto kredyt na 100 tys. zł, który zaciągnął w SKOK-u. Warto zauważyć, że w grudniowym oświadczeniu szef obozu rządzącego nie wspomniał o wartości słynnego domu na warszawskim Żoliborzu.

Z poprzednich lat wiadomo jednak, że szef PiS jest właścicielem 1/3 domu o powierzchni około 150 metrów kwadratowych. Jego wartość wyceniana jest na 1,5 mln zł.

źródło: Onet

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Powiązane