wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Krzysztof Krawczyk został pożegnany w wyjątkowy sposób. Kilka znaczących wpisów

5 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Po godzinie 17:00 przekazano, że nie żyje Krzysztof Krawczyk. Niezwykle przykre informacje przekazał jego menadżer. Od tego czasu dzienikarze i politycy ponad podziałami żegnają zasłużonego twórcę. W mediach społecznościowych dominuje żal i smutek.

  • Menedżer Krzysztofa Krawczyka wydał oficjalny komunikat o śmierci artysty. Wiadomości zostały także potwierdzone przez żonę zmarłego - Ewę Krawczyk

  • Zmarły dwa dni temu opuścił szpital po ciężkiej walce z koronawirusem. Wciąż nie wiemy, co było przyczyną śmierci. Może chodzić o powikłania w wyniku zakażenia, choć nie jest to informacja potwierdzona przez rodzinę

  • Muzyka żegnają dziennikarze "Onetu", "Newsweeka", TVN-u, "Gazety Wyborczej", TVP, a także politycy Platformy Obywatelskiej, Lewicy, Zjednoczonej Prawicy, Polskiego Stronnictwa Ludowego, czy też Konfederacji

Wizerunek Krzysztofa Krawczyka zaczął kreować się już w latach 60. To właśnie wtedy kompozytor stawiał pierwsze kroki w zespole Trubadurzy. W 1973 rozstał się z grupą muzyczną, by rozpocząć pełną sukcesów karierę solową. 74-latek nagrywał piosenki z najróżniejszych gatunków. Chodzi zarówno o pop, muzykę cygańską, blues, jazz, soul, jak i dance, folk, funky, czy też reggae oraz pieśni religijne.

Po 17 podano, że nie żyje Krzysztof Krawczyk. W mediach zawrzało od pożegnań i wspomnień

Polki i Polacy zapamiętają Krawczyka z jego najsłynniejszych utworów. Do dziś w naszych domach rozbrzmiewają pieśni takie jak "Chciałem być", "My Cyganie", "Abba Ojcze", "Ostatni raz zatańczysz ze mną", "Jezus Malusieńki", a także "Za Tobą pójdę jak na bal", "Bo jesteś ty", "Parostatek", "A wszystko te czarne oczy"

Śmierć wokalisty nadeszła niespodziewanie. Na ten moment bliscy nie planują ceremonii pogrzebowej. Nie wiemy też, co było przyczyną śmierci Krzysztofa Krawczyka. Nagły komunikat menedżera kompozytora wywołał reakcję całego kraju. W ciągu godziny doszło do przerwania sporów politycznych. Pożegnania, publikowane w mediach społecznościowych, płyną od przedstawicieli wszystkich partii politycznych oraz mediów. 

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej określił Krzysztofa Krawczyka mianem "Artysty kompletnego" oraz "legendy polskiej estrady". Posłanka Porozumienia - była posłanka Lewicy - Monika Pawłowska wskazała, że muzyk na zawsze pozostaje w jej wspomnieniach. "To, co dał nam świat, niespodzianie zabrał los. Dobre chwile skradł, niosąc w zamian bagaż zwykłych trosk" - cytowała fragment jego utworu.

Według jednego z liderów Lewicy - Krzysztofa Śmiszka - nikt nie będzie w stanie zastąpić zmarłego na scenie muzycznej. "Legenda, która łączyła pokolenia" - wspominał za pośrednictwem Twittera. Dziennikarz Onetu, Janusz Schwertner jeszcze niedawno analizował wywiad artysty ze swoimi studentami "I ja, i wszyscy studenci (rocznik 2001) mówiliśmy o Panu Krzysztofie z wielką estymą i sympatią" - zapewniał w mediach społecznościowych. 

Dziennikarz "Rzeczpospolitej", Jacek Nizinkiewicz porównał Krawczyka do Johny'ego Cashe'a. "Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie" - dodawała redaktorka portalu Wsensie.pl i światrolnika.info, Ewa Zajączkowska-Hernik. Redaktor naczelny "Newsweeka", Tomasz Lis przypomniał, że to właśnie 74-latek wyznaczał muzyczne trendy. 

Poseł Konfederacji i jeden z liderów partii KORWiN, Artur Dziambor podzielił się ze swoimi wyborcami utworem Krzysztofa Krawczyka. Redaktor naczelny medium "Vogule Poland" wyznał, że jeszcze 8 lat temu pomagał przy organizacji koncertu zmarłego. "W okolicach 2013 miałem okazję pracować przy organizacji koncertu artysty. Skromny, serdeczny, kulturalny człowiek z wielką ciekawością innych" - wymieniał Patryk Chilewicz. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [Twitter]

Podobne artykuły

Zofia Klepacka i Katarzyna Zillmann

Gwiazdy

Zofia Klepacka udostępniła zdjęcie z Katarzyną Zillmann. "Sport ponad wszystko"

Czytaj więcej >
Nie żyje Jan Pęczek

Gwiazdy

Nie żyje Jan Pęczek. Aktor miał 71 lat

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Awantura z udziałem Magdy Gessler. Restauratorka dała się sprowokować

Czytaj więcej >
Alan z "Warsaw Shore" w ramach zabawy udawał, że chce wsadzić psa na grilla

Gwiazdy

Alan z "Warsaw Shore" pokazał, jak dla "żartów" wsadza psa na grilla. Zwierzę było przerażone, ale jego właściciel bawił się wybornie

Czytaj więcej >
W czasie koncertu w ramach "Wakacyjnej Trasy Dwójki" Izabela Trojanowska upadła na scenie

Gwiazdy

W czasie "Wakacyjnej Trasy Dwójki" Izabela Trojanowska przewróciła się na scenie

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Władze TVP podały powód zwolnienia wydawcy "Pytania na śniadanie"

Czytaj więcej >