wtv.pl > Polska > Mężczyzna wypadł z okna i nie przeżył. Do zdarzenia doszło w Tychach
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:20

Mężczyzna wypadł z okna i nie przeżył. Do zdarzenia doszło w Tychach

wtv
WTV.pl

Informacje o wypadku wyjątkowo szybko obiegły nie tylko media społecznościowe, ale i prasę w Tychach. Lokalni reporterzy natychmiastowo udali się na miejsce zdarzenie celem wykonania obszernej fotorelacji. Jest ona dostępna między innymi na stronie, na Facebooku "112Tychy".

Tychy są gminą, funkcjonującą na prawach powiatu. Aglomeracja ulokowana jest w południowej części Polski, w województwie śląskim. Miasto liczy blisko 127 tysięcy mieszkańców

Mężczyzna wypadł z okna budynku przy ul. Dąbrowskiego - poniósł śmierć na...

Opublikowany przez 112Tychy - Tyskie Służby Ratownicze Poniedziałek, 5 kwietnia 2021

Tychy. Mężczyzna wypadł lub wyskoczył przez okno. Dramatyczne zdarzenie

Jak wynika z relacji prasy, tuż przez południem do służb mundurowych zaczęły napływać niepokojące zawiadomienia o leżącym na chodniku mężczyźnie. Już po godzinie 11 na miejsce skierowano patrol funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji Tychy. W działania włączyli się również pracownicy Państwowej Straży Pożarnej.

Służby udały się pod blok wielorodzinny przy ulicy Dąbrowskiego 5. Z informacji podanych przez portal 112 Tychy wiemy, że skok miał miejsce aż z 13 piętra. Obrażenia okazały się śmiertelne, co potwierdził lekarz z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Akcja ratunkowa była skazana na niepowodzenie. 

Wszystko wskazuje na podjęcie, niestety, skutecznej próby samobójczej. Do zakończenia śledztwa nie można jednak wykluczać nieszczęśliwego wypadku, a nawet udziału osób trzecich. Zbadanie wszystkich możliwości leży w obowiązku służb. 

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, gdzie w najbliższym czasie będą trwały prace wyjaśniające przebieg dramatycznego zdarzenia. Śledztwo zostało objęte nadzorem przez pracowników prokuratury. Po zakończeniu działań i przedłożeniu raportów organy ścigania zadecydują o zamknięciu sprawy. 

Niezbędne będzie między innymi przesłuchanie sąsiadów z ulicy Dąbrowskiego, a także bliskich oraz rodziny mężczyzny. Nie wiemy, czy mieszkaniec Tych zmagał się z chorobami psychicznymi. Niewykluczone, że organy ścigania uznają za konieczne przeprowadzenie sekcji zwłok, by potwierdzić przyczynę zgonu. 

Zorganizowanie pochówku będzie możliwe dopiero po wydaniu ciała rodzinie zmarłego.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [112 Tychy]

Tagi: Tychy Polska
Powiązane