wtv.pl > Polityka > Andrzej Duda zalicza kolejną zadziwiającą wpadkę. Pomylił amerykańskich prezydentów
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:10

Andrzej Duda zalicza kolejną zadziwiającą wpadkę. Pomylił amerykańskich prezydentów

Andrzej Duda
MARY ALTAFFER/AFP/East News

Złośliwi twierdzą, że polski prezydent mógł przespać ostatnie dziewięć miesięcy.

Tuż przed wystąpieniem podczas sesji ONZ w Nowym Jorku Andrzej Duda opowiadał dziennikarzom o aktualnych relacjach Polski ze Stanami Zjednoczonymi. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że jako prezydenta USA wymienił... Donalda Trumpa.

Andrzej Duda na szczycie ONZ

Prezydent Polski gościł w Nowym Jorku, gdzie uczestniczył w 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Wygłosił tam również swoje przemówienie.

Duda mówił o solidarności narodów w kwestii pandemii koronawirusa. Stwierdził, że ważne jest wspólne działanie na rzecz praw człowieka oraz ochrony planety.

Przed wystąpieniem prezydent rozmawiał z dziennikarzami, którym przedstawił m.in. swoje wątpliwości dotyczące budowy gazociągu Nord Stream 2.

Prawdziwe zdumienie wywołała jednak odpowiedź na pytanie o relacje Polski ze Stanami Zjednoczonymi.

Kto jest prezydentem USA?

Pytany o stosunki z USA, Andrzej Duda sugerował, że "nic złego się nie dzieje". Stwierdził też, że rząd amerykański jest obecnie zajęty problemami związanymi z Afganistanem.

Odwołując się do administracji Stanów Zjednoczonych, pomylił jednak obecnego prezydenta z jego poprzednikiem.

- W tej chwili administracja pana prezydenta Donalda Trumpa ma bardzo wiele problemów, no chociażby takich jak problem ostatnio Afganistanu - powiedział Duda.

Warto zaznaczyć, że do tej pory głowa państwa polskiego nie miała jeszcze okazji oficjalnie gościć u obecnego prezydenta USA Joe Bidena. Z poprzednim mieszkańcem Białego Domu, Donaldem Trumpem, spotykał się za to kilkukrotnie.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Powiązane