wtv.pl > Polityka > Andrzej Duda odznaczy Jakuba Błaszczykowskiego Orderem Odrodzenia Polski
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:19

Andrzej Duda odznaczy Jakuba Błaszczykowskiego Orderem Odrodzenia Polski

andrzej duda - błaszczykowski
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

16 czerwca prezydent Andrzej Duda odznaczy Orderem Odrodzenia Polski byłego reprezentanta Polski Jakuba Błaszczykowskiego. To drugie w hierarchii odznaczenie cywilne w kraju po Orderze Orła Białego.

Według informacji Sportowych Faktów WP prezydent odznaczy Jakuba Błaszczykowskiego już w najbliższą środę.

Andrzej Duda przyzna Order Orła Białego Jakubowi Błaszczykowskiemu

Warto zaznaczyć, że były reprezentant Polski będzie już drugim piłkarzem w tym roku, który przyjmie odznaczenie z rąk Andrzeja Dudy.

W marcu głowa państwa wręczyła Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski obecnemu kapitanowi kadry Paulo Sousy Robertowi Lewandowskiemu.

Choć uroczystości z udziałem piłkarza Bayernu towarzyszyła krytyka części komentatorów, zdaniem których Lewandowski nie powinien przyjmować odznaczenia, Błaszczykowski ma nie wahać się przed wzięciem udziału w jutrzejszej ceremonii.

Według informacji portalu piłkarz jest zdania, że nie wypada odmówić prezydentowi, który sam wystąpił z podobną inicjatywą.

Bogata kariera Błaszczykowskiego

Kuba Błaszczykowski to jeden z najlepszych polskich piłkarzy w historii. W kadrze zadebiutował 28 lutego 2006 roku. W trakcie 13 kolejnych lat reprezentował nasz kraj 108 razy.

Błaszczykowski był kapitanem reprezentacji Polski w aż 31 meczach (to trzeci wynik w historii, zaraz po Robercie Lewandowskim i Kazimierzu Deynie).

Był ponadto jednym z kluczowych zawodników zarówno na Euro 2012 i 2016, a także na Mistrzostwach Świata z roku 2018.

W piłce klubowej występował w barwach Wisły Kraków, Borussii Dortmund (gdzie pod wodzą Jurgena Kloppa święcił największe sukcesy), Fiorentiny i Wfl Wolfsburg.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: WTV | sportowefakty.wp.pl

Zdjęcie: East News - zdjęcie ilustracyjne

Powiązane