wtv.pl
Andrzej Duda

Wikimedia Commons/Saeima

Andrzej Duda chwali się rejestracją na szczepienie. Opublikował zdjęcie

23 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Andrzej Duda pochwalił się rejestracją na szczepienie. Na swoim Twitterze opublikował zdjęcie i pochwalił się, że już niedługo będzie mógł się zaszczepić i jest już po rejestracji. Na samej fotografii ukrył również zagadkę związaną z jego r

Jego wpis wzbudził duże zainteresowanie wśród jego obserwujących głównie ze względu na znajdujący się za jego plecami obraz. 

Andrzej Duda pochwalił się rejestracją na szczepienie. Na zdjęciu pojawiły się dwie niespodzianki

Andrzej Duda postanowił pochwalić się rejestracją na szczepienie. Podobnie jak niedawno Mateusz Morawiecki, i on znalazł się już w roczniku, który mógł ostatnio nie tylko się zapisywać, ale również rejestrować na konkretne daty. W przeciwieństwie jednak do premiera, swoim dokonaniem pochwalił się za pośrednictwem zdjęcia, nie zaś obszernego filmu.

Prezydent zawarł również na zdjęciu dwie niespodzianki - jedna z nich widoczna była na pierwszy rzut oka - chodziło mianowicie o jego koszulkę, na której zawarta była informacja związana z jego datą urodzenia. Na T-shircie (to jedna z niewielu okazji, by zobaczyć Dudę w tak nieformalnym ubiorze) widniała liczba 1972 - rok urodzenia Dudy.

Było to związane również z faktem, że od 23 kwietnia, osoby mające 49 lat, czyli urodzone w 1972 roku, mogą już oficjalnie zapisywać się na szczepienia. 

Drugim elementem, który wzbudził o wiele większe emocje, był obraz Wojciecha Kossaka „Święto kawalerii polskiej”. Dzieło trafiło do Pałacu Prezydenckiego w 2015 roku z Muzeum Narodowego. Niektórzy internauci od razu przyuważyli znany obraz.

Andrzej Duda zmienił zdanie. Chciał być prezydentem wszystkich Polaków?

W akcję promocji szczepień angażują się w obozie rządzącym właściwie wszyscy - głównymi prowodyrami są Michał Dworczyk, Mateusz Morawiecki i Adam Niedzielski. To oni przede wszystkim nakłaniają do przyjęcia preparatu. 

Andrzej Duda jeszcze niedawno nie był jednak aż tak skory do polecania szczepień wszystkim. Podczas debaty w Końskich, która miała miejsce w lipcu 2020 roku, powiedział, że nie jest zwolennikiem szczepień obowiązkowych. Twierdził wtedy, że nie zaszczepił się również na grypę, bo... nie. Jego słowa skrytykowała wtedy m.in. Naczelna Rada Lekarska.

W tamtym czasie chodziło jednak prawdopodobnie o pozyskanie przedstawicieli ruchów antyszczepionkowych lub osób, które twierdzą, że szczepienia są szkodliwe, mimo wielu prezentowanych im badań. Teraz jednak podobnego interesu prezydent z pewnością nie ma, dbając o spójną linię obozu rządzącego. 

Niektórzy w komentarzach pod wpisem przypomnieli również, że udało im się zapisać podczas feralnego ogłoszenia dot. szczepień 1 kwietnia. Zrobili to m.in. ludzie z rocznika 1972. Dzięki tej awarii systemu, jak określił ją Michał Dworczyk, zaszczepił się również Szymon Hołownia.

Kwestia szczepień wciąż budzi w Polsce duże emocje. Chęć szczepienia deklaruje według badań jedynie 55% Polaków. To oznacza, że niemal połowa obywateli nie chce przyjąć swojej dawki.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Lewica chce podnieść emerytury. Może skorzystać aż 76 tys. osób

  • Ministerstwo Zdrowia apeluje do seniorów ws. szczepień

  • Co po nauczaniu zdalnym? Ekspertka podaje konkretne scenariusze

źródło: [se.pl]

Anna DymarczykAutor

Redaktorka WTV. Studentka historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są jej kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >