wtv.pl > Polityka > Aleksander Kwaśniewski w złym stanie. Zmaga się ze schorzeniami wywołanymi przez koronawirusa
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 14.06.2022 02:02

Aleksander Kwaśniewski w złym stanie. Zmaga się ze schorzeniami wywołanymi przez koronawirusa

Aleksander Kwaśniewski po koronawirusie
East News/Piotr Molecki

Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z "Faktem" przyznał, że wciąż zmaga się ze schorzeniami wywołanymi przez koronawirusa, którym zakaził się w lutym bieżącego roku. W nie najlepszym stanie zdrowia jest również jego małżonka.

Aleksander Kwaśniewski szczerze o chorobie

Badacze wskazują, że samo wyleczenie się z zakażenia koronawirusem w wielu przypadkach nie zapewnia powrotu do kondycji zdrowotnej sprzed pandemii. Choroba pozostawiać ma sobie trwały ślad, który może jeszcze przez długi czas utrudniać funkcjonowanie.

O skutkach przechorowania koronawirusa informował w swoich mediach społecznościowych chociażby lider legendarnej grupy muzycznej Vox Witold Paszt. W zamieszczonym wpisie opowiadał o skutkach zakażenia.

Wirus odebrał mi siłę, oddech i parę kilogramów (!), czasem kilka kroków to wyzwanie. Cieszę się, że udało mi się pokonać to cholerstwo, ale wiem, że przede mną teraz dłuższa chwila na powrót do formy - przyznał artysta.

Zakażenie koronawirusem odcisnęło również silne piętno na zdrowiu byłego prezydenta Polski Aleksandra Kwaśniewskiego. W rozmowie z "Faktem" opowiedział o powikłaniach, które dają mu się we znaki już od kilku miesięcy.

Były prezydent w złym stanie zdrowia

Aleksander Kwaśniewski wraz żoną Jolantą zakazili się koronawirusem w lutym, podczas swojego pobytu w Szwajcarii. Mimo że od tego czasu minęły już 3 miesiące, para wciąż zmaga się z objawami powikłań, które nastąpiły w wyniku choroby.

- Można powiedzieć, że trwa to dziś - przyznał były prezydent - Fizyczne osłabienie jest trudne do przezwyciężenia. Skutkiem przebytej choroby była także mgła mózgowa - dodał.

Mgła mózgowa to schorzenie obejmujące m.in. zaniki pamięci, problemy z koncentracją i porozumiewaniem się. Nie da się jej leczyć - przy zachowaniu zdrowego trybu życia powinna jednak po jakimś czasie ustąpić.

- Czasami doskonale wiedziałem, że kogoś znam, albo gdzieś byłem, a nie mogłem przypomnieć sobie nazwiska czy miejsca - mówił o jej objawach Aleksander Kwaśniewski - Wiedziałem, że posiadam informację na jakiś temat, a nie mogłem sobie przypomnieć.

W niepokojącym stanie zdrowia jest również Jolanta Kwaśniewska. Po przechorowaniu koronawirusa zapadła na zapalenie nerek. Jak twierdzi prezydent, wciąż zmaga się z problemami alergicznymi.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: O2.pl, Instagram.com/witoldpaszt.official